Озброєні білоруські прикордонники вдерлися на територію Литви

СВІТ
23 січня, 18:07
Озброєні білоруські прикордонники вдерлися на територію Литви

Литва вручила Білорусі ноту через порушення кордону озброєними прикордонниками.

Служба охорони державного кордону Литви повідомила, що в понеділок в Ігналінському районі троє озброєних білоруських прикордонників навмисне зайшли на територію Литви.

Про це повідомляє LRT.

За даними служби, білоруські прикордонники йшли вздовж кордону засніженою територією своєї країни в понеділок біля села Вайтішкес Ігналінського району Литви. 

Білоруси, під наглядом литовських прикордонників через камери, підійшли до зруйнованого патрульного мосту, засипаного снігом на їхньому боці, і перетнули лінію кордону.

«Після заходу на литовський бік білоруси почали ходити між встановленим фізичним бар'єром, який перешкоджає подальшому доступу вглиб Литви, і лінією кордону.

До цього місця негайно було викликано сили прикордонників застави Пушкос, але оскільки інцидент не набув розвитку, у їхньому втручанні не було потреби» – йдеться в повідомленні служби охорони.

У МЗС Литви заявили, що озброєні білоруси пройшли близько 400 метрів литовською територією.

За повідомленням прикордонників, ситуація була під контролем, і можливості подальшого проникнення до Литви в білорусів не було через фізичний бар'єр на литовській стороні.

Голова Служби охорони державного кордону Литви Рустамас Любаєвас вважає, що проникнення білоруських прикордонників було навмисною дією з метою перевірки пильності литовських колег.

У квітні минулого року литовські прикордонники зафіксували два подібні інциденти в Шальчинінкському та Швянченському районах.

23 січня Міністерство закордонних справ Литви викликало тимчасового повіреного у справах Білорусі та вручило йому дипломатичну ноту, в якій висловило рішучий протест проти неодноразових порушень державного кордону Литви. 

Міністерство звернулося до Білорусі з проханням якнайшвидше пояснити інцидент і вжити всіх необхідних заходів для запобігання повторенню подібного у майбутньому.

Читайте також:
Новини
Президент Алєксандер Вучіч оголосив про намір залишити колективний орган, якщо туди офіційно впустять Косово. Белград провокує конфлікт.
25 березня, 14:54
Опінії
Цинічний цивілізований світ жаліє та співчуває вбивці, який всіляко намагається видати себе за жертву. Зло множиться і шириться планетою.
24 березня, 20:53
Світ
Башкан Ґаґаузії має тотальну електоральну підтримку в автономному регіоні. Також вона однопартієць «молдовського Мертвечука» Ілана Шора.
10 березня, 16:39
Політика
«Побачити путіна і померти!». Гасло, яким керуються очільники всіх проросійських сепаратистських утворень від Придністров'я до Абхазії.
07 березня, 21:41
Новини
У 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків.
02 березня, 09:39
Політика
З Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.
25 лютого, 15:48