П’ять нафтових компаній отримують надприбутки через війну в Україні

ПОЛІТИКА
20 лютого, 11:55
П’ять нафтових компаній отримують надприбутки через війну в Україні

Найбільші нафтові компанії світу отримали $281 млрд прибутків після повномасштабного вторгнення московії в Україну

П'ять найбільших західних нафтогазових компаній світу та їх акціонери отримали неабиякий зиск від війни в Україні. Їхній прибуток з початку повномасштабного вторгнення склав чверть трильйона доларів.

Про це пише The Guardian із посиланням на Global Witness.

П'ять найбільших нафтових компаній світу, зареєстрованих на біржі, отримали прибутки понад чверть трильйона доларів після того, як вторгнення московії в Україну призвело до різкого зростання цін на енергоносії та рахунків домогосподарств, пише видання

Сукупний прибуток п'яти найбільших нафтогазових компаній світу з 2022 року склав $281 млрд. Стільки британські BP та Shell, американські Chevron та ExxonMobil та французька TotalEnergies ще ніколи не заробляли.

«Британська пара BP та Shell отримала сукупний прибуток у $94,2 млрд. За оцінками Global Witness, цього достатньо, щоб покрити всі рахунки за електроенергію у британських домогосподарствах протягом 17 місяців поспіль», – зазначає The Guardian.

Старший слідчий Global Witness з викопного палива Патрік Гейлі сказав, що великі компанії, які працюють на викопному паливі, є головними переможцями у війні.

«Вторгнення росії в Україну було руйнівним для мільйонів людей, від звичайних українців, які живуть під обстрілами, до домогосподарств по всій Європі, які намагаються обігріти свої домівки. Цей аналіз показує: незважаючи на те, що відбувається на передовій, головними переможцями війни в Україні є компанії, що займаються викопним паливом», – сказав Патрік Гейлі.

Видання констатує, що нафтові компанії одержують прибуток на західних домогосподарствах, які намагаються зводити кінці з кінцями через високі ціни на енергоносії.

«Прогнозується, що п'ять супермейджорів винагородять інвесторів рекордними виплатами у розмірі понад $ 100 млрд за 2023 рік, незважаючи на зростаюче громадське обурення», – вважають журналісти видання.

Патрік Гейлі прокоментував для The Guardian, що компанії витрачають прибуток на виплати акціонерам, викуп акцій та інвестиції у зростання видобутку нафти та газу, які Європі навіть не потрібні, оскільки необхідно боротися із змінами клімату.

Прибутки міжнародних транспортних компаній і постачальників продуктів харчування також різко зросли за останні два роки, що змусило деяких економістів закликати до цілеспрямованого контролю над цінами під час надзвичайної ситуації у світі.

Global Witness – міжнародна неурядова організація, яка має на меті боротьбу з порушеннями прав людини країнами, що експортують природні ресурси. Зокрема, Global Witness досліджує, як розпоряджаються росія, Ангола, Ліберія, Туркменістан та інші конфліктні чи корупційні країни доходами від експорту алмазів, нафти вуглеводнів та іншої сировини.

Останній Бастіон нагадує читачам, що власниками 5 найбільших компаній нафтогазових компаній світу є :

  • BP (British Petroleum) — найбільшим акціонером є компанія BlackRock заснована Лоренсом Фінком;
  • Shell — найбільшим акціонером є компанія BlackRock заснована Лоренсом Фінком;
  • TotalEnergies — найбільшим акціонером є компанія BlackRock заснована Лоренсом Фінком;
  • ExxonMobil — родина Рокфеллерів;
  • Chevron — найбільшим акціонером є американська інвестиційна компанія Capital Group Companies заснована родиною Лавлейс;

Саме вони є найбільшими вигодонабувачами від війни в Україні.

Читайте також:
Світ
Німці постачали елементи до безпілотників «Орлан-10».
вчора, 10:27
Кримінал
Капітаном вантажного судна є громадянин однієї з країн Південного Кавказу, а саме Азербайджану.
11 липня, 11:55
Економіка
Доха намагається бути провідним дипломатичним майданчиком попутно вливаючи валюту у війну проти України. Москва рішуче користає з цього.
07 липня, 11:15
Війна
Український слід у курортному бізнесі в Криму під прапором рф
06 липня, 13:37
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05
Економіка
Американські підприємці планують знову наживатися на громадянах РФ. Забруднені в українську кров гроші ворога не пахнуть.
05 червня, 19:25