Пам'яті Ігоря Юхновського

Опінії
27.03.2024, 16:47
Пам'яті Ігоря Юхновського

Видатна постать, яка визначила хід історії України.

Третій Президент України

Україну спіткала гірка втрата – пішов з життя Ігор Рафаїлович Юхновський, видатна постать, яка визначила хід історії, відродження незалежності та демократичний курс Української держави.

У складі перших скликань Верховної Ради, на вищих виконавчих посадах у владі Ігор Рафаїлович приніс у політику засадничі речі – мораль, патріотизм, інтелект та інтелігентність, візійність творення національної держави та відданість високій місії здійснення незворотніх змін.

Нам ще довго належить віддавати шану і вдячність за визначальну роль, яку разом з ним мала плеяда батьків-засновників для підтримки паростків демократичного урядування, створення простору особистих свобод для кожного громадянина, а головне – за переконливе щеплення молодої держави від авторитаризму і спроб повернення до минулих часів.

Демократизм, принциповість, але повага до опонентів були зразковим стандартом опозиції початку 1990х, до якого ніколи не пізно повернутися наступним борцям з поневоленням та диктатурою. Перші сміливці, хто розпочав цю боротьбу, відходять, проживши довге, насичене і часто непросте життя, і передають свою естафету.

Величезні пласти історії, повернуті із забуття імена українських героїв та геніїв – під час роботи першим директором Інституту національної пам’яті; багаторічна наукова і викладацька, громадська діяльність Ігоря Рафаїловича сформували нові генерації освіченої української еліти, для яких він назавжди є вчителем і наставником.

Надзвичайно сумний відхід патріарха українського державотворення й науки у такі непрості часи, коли мудрість та світло розуму мають протистояти темряві і варварству, що вторглися на наші терена.

Молюся разом з родиною про спокій душі та вічну пам’ять про великого достойника та відданого сина України.

Читайте також:
Позиція
Політична партія «ДІЯ» підтримує українських спортсменів-ветеранів.
19 квітня, 19:00
Історія
Мухаммед Алі, відомий не лише своєю величчю на рингу, але й безмежною людяністю
19 квітня, 16:09
Історія
18.IV.1988 ізраїльський суд визнав Івана Дем'янюка винним у злочинах проти людства. Проте невдовзі з'ясувалося, що справа сфальсифікована.
18 квітня, 22:24
Некролог
Він був 5-разовим чемпіоном світу у важкій вазі.
22 березня, 11:05
Історія
У віці 105 років помер останній пілот «Битви за Британію»
18 березня, 16:03
Історія
Він усе знав ще два століття тому, а його слово — гостре і влучне. Він завжди був з нами — на барикадах Майдану й окопах на фронті.
09 березня, 10:36