Пам'яті незламного захисника Маркіяна Паславського

19.08.2023, 19:03
Пам'яті незламного захисника Маркіяна Паславського
Фото: Останній Бастіон

19 серпня 2014 під час визвольної операції на Донеччині у бою за місто Іловайськ смертю хоробрих поліг вірний син України з діаспори.

Мова про уродженця Мангеттена, щиросердного мецената-мільйонера Маркіяна Паславського, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Diaspora.ua".

Чоловік став доволі успішним бізнесменом у США і водночас завжди в його думках був рідний батькам край – далека Україна, до якої він рушив невдовзі по відновленню незалежності.

Маркіян Паславський не залишився осторонь патріотичних подій: у 2004 він стає учасником Помаранчевої революції, а майже через 10 років – активістом Революції Гідності, по завершенні якої стає вояком-добровольцем.

Він став одним із перших полеглих Героїв сучасної російсько-української війни, який віддав життя за Неньку і похований на Аскольдовій могилі у Києві поряд із крутянцями.

Зі слів представників нашої діаспори у США, «насправді, його біографія значно багатша і цікавіша, адже Маркіян зробив блискучу кар'єру військовика, закінчивши престижну Військову академію Вест-Пойнт (1981), затим здобув звання капітана американської армії. Залишивши армію, працював інвестиційним банкіром, а наприкінці 1990-х фактично оселився в Україні, звідки його родина поспіхом виїхала в 1944 році, тікаючи від совєцької окупації.

Пам'яті незламного захисника Маркіяна Паславського_1

Тут він допомагав продавати металопродукцію Маріупольського заводу за кордон, працював у банківській сфері, зрештою заснував на Київщині агрофірму "Росава-К" – одне з найприбутковіших підприємств у районі. Американський мільйонер з українською душею щиро вболівав за країну своїх предків, яка стала і йому рідною».

Після російської агресії у лютому 2014-го Маркіян стає стрільцем 2-го батальйону спеціального призначення щойноствореної Національної гвардії України "Донбас" і після кожного бою збирав так званий брифінг, як заведено у США.

Зі слів побратимів, вони завжди уважно прислухалися до порад капітана Армії США, оскільки він не просто розбирав минулий бій до найдрібніших подробиць – він його аналізував зусібіч:

  • Чому у такій-то ситуації боєць загинув?
  • Чому не вдалося з першого разу звільнити такий-то населений пункт?

«Маркіян усе знав, аж до того, скільки треба брати з собою в бій ріжків автомата, щоб і вистачило, й було не важко пересуватися. Його військова освіта та навички, здобуті під час служби в Армії США, стали у пригоді та могли б ще довго допомагати українцям у боротьбі за свою свободу.

Проте у бою за Іловайськ 19 серпня 2014 р. Марко загинув. Посмертно він нагороджений відзнакою "Народний Герой України". Власне, Марко Паславський "Франко" був за життя народним героєм України та залишиться ним назавжди у нашій пам'яті», – зазначили представники нашої діаспори.

Світла пам'ять, вічна честь і слава тобі, незламний український Воїне!
Пам'яті незламного захисника Маркіяна Паславського_3
Некролог