Created with Sketch.

Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові

10.06.2021, 07:59
Фото: Deutsche Welle

Нині доля Придністров'я, як всієї Молдови, залежить від того, хто отримає більшість після цьогорічних парламентських виборів.

Таку думку в етері "Радіо Свобода" висловив відомий політичний аналітик із Кишинева Йон Тебирце.

Він певен, що процес врегулювання придністровського конфлікту недієздатний з кінця 2018 року, коли оліґарх Влад Плахотнюк, який мав тісний контакт із сепаратистами у Тирасполі, повністю втратив контроль над ситуацією у Молдові.

Натомість ініціативу швидко захопив президент Ігор Додон, котрий був готовий виконувати будь-які забаганки Кремля, включно з федералізацією Молдови.

«Дворічна політична нестабільність зіграла на руку Додону — він відчув себе повноправним гравцем, який справді вирішує долю країни. Президент неодноразово відвідував Москву, де спілкувався з Дмітрієм Козаком стосовно внутрішньо молдавського порядку денного, йшлося там і про Придністров'я. Практично Додон став керувати політичними процесами у країні без огляду на парламент, але втрутилася пандемія. І з цієї точки зору, я вважаю, коронавірус допоміг нам кардинально змінити ситуацію», — зазначив Йон Тебирце.

Також політичний аналітик додає, що поширення COVID-19 і запровадження карантинних обмежень значно послабили зв'язок між Кишиневом і підконтрольним Москві Тирасполем, де поки не бажають відновлювати діалог.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Ігор Додон відразу після інавґурації своєї конкурентки на останніх виборах президента Молдови — Маї Санду — відбув до столиці РФ.

Читайте також
Плани путіна на Східну Європу: поснідати Естонією, повечеряти Молдовою
Політика
Президент Каріс анонсував вирядження естонського війська в Україну
Війна
Новий корвет допоможе Фінляндії нищити Балтфлот РФ
Світ
Гельсинкі все більше нагадує прокремлівське кубло
Політика
Естонські дипломати закликали закрити РФ доступ до Балтики
Політика
Президент Естонії присоромив лідерів Європи за слабкість
Політика