​​Паперова прописка скасовується

ПОЛТАВА
01.12.2021, 11:37
​​Паперова прописка скасовується

Перед якими труднощами постануть українці та як оформити прописку ?

Влада обіцяє, що з 1 грудня набуде чинності закон «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні».

Уряд запроваджує електронну реєстрацію громадян, яка дозволить уникнути бюрократичні обмеження. Це означає, що штамп у паспорті про реєстрацію людини за певною адресою буде неактуальним.

Спочатку тестування системи запустять на порталі «Дія», а з середини грудня, послуга має стати доступною і в додатку на смартфонах. Обіцяють, що зміна реєстрації займе 10-15 хвилин.

Прописатись у власній квартирі можна буде автоматично, оскільки після авторизації у «Дії» підтягнуться дані з інших реєстрів про нерухомість. Якщо ж особа хоче прописатися в помешканні іншої людини, то власнику прийде сповіщення про це. Підтвердити згоду він зможе за допомогою електронного підпису в «Дії».

Серед переваг електронної прописки – з нею, незалежно від місця проживання, можна буде звертатися за призначенням та отриманням пенсій, допомоги на дитину, реєструватися як ФОП.

Чи будуть українці користуватися цією послугою ?

По-перше, значна частина людей не користується «Дією». Багато українців старшого віку не мають смартфонів та комп’ютерів, щоб завантажити застосунок.

По-друге, багато людей з обережністю ставляться до потрапляння їхньої персональної інформації у будь-які бази даних. Також слід пам'ятати про історії з фейковими застосунками «Дія».

Зараз 1,5 млн українців віком старше 55 років користуються "Дією" із загальної кількості у 11 мільйонів.

Окрім того, багато залежатиме від швидкості наповнення електронних реєстрів в областях.

У «паперовому» варіанті паспортів відтепер не буде передбачено штампа про місце реєстрації – всі дані зберігатимуться тільки в електронному вигляді.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Виміри
Деградація суспільства, крокуючого уже практикою розбитих вікон, стала візитівкою Полтави
09 серпня, 13:05
Життя
Ви працюєте в Міністерстві закордонних справ України, а не на ринку
07 серпня, 13:45
Економіка
Профспілка залізничників і транспортних будівельників України звернулася до Президента України – ветуйте законопроєкт № 5371!
23 липня, 14:45
Політика
Влада хоче приховати очевидні власні помилки, прорахунки та масштабні корупційні схеми
21 липня, 14:35
Опінії
Поки в країні при владі є люди, які працюють на россію , війна не закінчиться нашою перемогою.
11 липня, 15:35