ПАР подає позов проти Ізраїлю до суду ООН за звинуваченням у геноциді в Газі

ВІЙНА
06 січня, 08:36
ПАР подає позов проти Ізраїлю до суду ООН за звинуваченням у геноциді в Газі

Слухання по справі у суді почнуться наступного тижня.

Південна Африка подає позов проти Ізраїлю до Міжнародного суду ООН. Вона звинувачує державу у геноциді в Секторі Гази.

Ізраїль відкидає закиди і називає їх «кривавим наклепом».

За даними Міністерства охорони здоров'я Сектора Гази від початку наступу Ізраїлю на Газу загинули понад 22 тисячі палестинців.

У позові Південної Африки, поданому минулого тижня на 84-х сторінках йдеться, що дії Ізраїлю в його наступі на Газу «є за ознаками геноцидом, оскільки вчиняються з конкретним наміром... знищити палестинців у Газі як частину більшого палестинського народу, расову та етнічну групу».

Участь державних органів Ізраїлю та його представників є порушенням зобов’язань, які країна взяла на себе згідно з Конвенцією про геноцид 1948-го року, стверджують позивачі.

Міжнародні організації, включно зі структурами ООН, висловили стурбованість щодо можливих військових злочинів. Рада ООН з прав людини закликала в листопаді до «швидкого, прозорого та незалежного розслідування звинувачень у військових злочинах і злочинах проти людства, скоєних в Ізраїлі та на окупованій палестинській території 7 жовтня 2023 року та після цього».

Сіоністський уряд Ізраїлю розкритикував цей крок як «рішення зіграти роль адвоката диявола» і звинуватив Південну Африку в «кривавому наклепі».

Речник МЗС ПАР Клейсон Мон’єла заявив на своїй сторінці у мережі X, що це приклад того, як його країна може «показати свої дипломатичні м’язи на захист людства».

Владна партія у ПАР Африканський національний конгрес історично підтримувала Палестину.

Перший демократично обраний президент країни Нельсон Мандела сказав:

«Ми добре розуміємо, що наша свобода неповна без свободи палестинців».

У судовій заяві Південна Африка стверджує, що поводження з палестинцями дуже схоже з расовим режимом апартеїду в Південній Африці, який закінчився в 1994-му році з обранням Мандели.

«Важливо, — йдеться у позові, — показати акти геноциду в ширшому контексті поведінки Ізраїлю щодо палестинців під час 75-річного апартеїду, 56-річної воєнної окупації палестинської території та його 16-річної блокади Гази, включно із серйозними та постійними порушеннями міжнародного права. Зокрема і серйозні порушення Четвертої Женевської конвенції та інші воєнні злочини та злочини проти людяності».

Рада з американсько-ісламських відносин (CAIR) заявляє, що підтримує подання Південної Африки, яке також було схвалено мусульманськими країнами, Туреччиною та Малайзією.

Роберт Маккоу, директор департаменту зі зв’язків з урядом CAIR, зазначає, що, попри те, що група «однаково засудила вбивства палестинців та ізраїльтян», а також дії як ХАМАСу, так і уряду Ізраїлю, вона вважає, що позов Південної Африки «відповідає визначенню геноциду».

«Коли ви систематично стираєте палестинців із Сектора Гази, це є геноцидом, – сказав він. – І ви можете використовувати будь-яку термінологію проти претензії, але це геноцид».

У своїй заяві Південна Африка просить суд негайно закликати Ізраїль припинити атаки на Газу, але не зрозуміло, чи матиме таке рішення наслідки.

«Суд не може забезпечити виконання своїх вердиктів, але члени ООН, які є урядами країн, вони можуть прийняти його висновки, і це впливатиме на політику, яку проводить ООН», — сказав Маккоу.

Засідання Міжнародного суду ООН розпочнеться 11 січня і транслюватиметься в прямому ефірі на вебсайті ООН.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Різанина в Самашки
06 квітня, 10:42
Кримінал
Найгірша ситуація склалася у чотирьох найбільших містах: Маріуполі, Бердянську, Мелітополі, Токмаку. Українців виганяються з власних осель.
14 березня, 14:57
Війна
Справжня мета Тель-Авіва – великомасштабна регіональна війна.
27 лютого, 16:13
Війна
Позов пройшов стадію юрисдикції та переходить на стадію розгляду по суті.
02 лютого, 18:20
Війна
Суд вимагає від Ізраїлю вжити заходів, «щоб уникнути будь-яких дій, які були б рівнозначні геноциду»
26 січня, 17:05
Політика
Туреччина вітатиме академіків і вчених, які зазнають переслідувань за свої погляди на війну в Газі
27.12.2023, 17:55