Парламент Південної Кореї не зміг схвалити імпічмент президента Юн Сок Йоля
Парламент Південної Кореї не зміг схвалити імпічмент президента Юн Сок Йоля
7 грудня парламент Південної Кореї не зміг схвалити імпічмент президента Юн Сок Йоля, який ввів рішення про введення воєнного стану в країні, через неявку депутатів правлячої партії.
Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap News.
Зазначається, що законопроєкт про імпічмент був поданий на пленарне засідання Національної асамблеї. Однак представники правлячої партії "Сила Народу" не брали участі в голосуванні, за винятком трьох депутатів: конгресмена Ан Чхоль Су, Кім Є Джі таКім Сан Ука.
Депутати «Сили народу» почали покидати залу пленарного засідання Національних зборів перед винесенням на таємне голосування законопроєкту про імпічмент Юн Сок Юля. Для ухвалення документа потрібно було 200 голосів.
Демократична партія Кореї заявила, що 11 грудня знову проведе спеціальну сесію Національних зборів, щоб повторно розглянути законопроєкт про імпічмент.
«Ми будемо наполягати на (законопроєкті про імпічмент — ред.) неодноразово, доки він не буде зроблений. У цьому процесі ми побачимо, наскільки антинародною та антидержавною є партія «Сили народу», і як буде викрито лідера повстання у злочинній діяльності», — сказав на пресконференції конгресмен Лі Чже Мен.
Лідер парламенту Пак Чан Де також сказав, що Демократична партія «негайно знову просуватиме імпічмент».
Перед голосуванням законопроєкту про імпічмент сотні тисяч людей зібралися перед Національною асамблеєю, закликаючи президента Юн Сок Йоля піти у відставку.
На мітинг вийшли також й представники, які виступають проти імпічменту президента Юна.
За неофіційними оцінками поліції, на акцію протесту в Єуідо зібралося 149 тисяч осіб. За даними організаторів, включно з Корейською конфедерацією профспілок (KCTU), у мітингу взяти участь 1 мільйон громадян.
5 грудня опозиційні партії Південної Кореї подали до парламенту законопроєкт про імпічмент президента Юн Сок Юля. Керівна партія «Сили народу» заявила, що не голосуватиме за імпічмент.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначено генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що у країні оговідставки міністра оборони Кім Йон Юна, це пов'язано з діяльністю опозиції. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду «антидержавною діяльністю».
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення «верховенства права» в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили».
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Зокрема указ, виданий начальником штабу армії Південної Кореї генералом Пак Ан Су, забороняє всю політичну діяльність, у тому числі протести. Також тимчасово припинено діяльність парламенту.
Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці, негайно повернутися до роботи протягом 48 годин. Тих, хто порушує воєнний стан, можуть заарештувати або провести обшук без арешту.
Парламент Південної Кореї ухвалив резолюцію із закликом скасувати воєнний стан в країні. Згідно із законодавством Південної Кореї, якщо парламент більшістю голосів вимагає скасування воєнного стану, президент зобовʼязаний його скасувати.
Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.
Натомість, Україна сьомий місяць живе без легітимного президента, і вже тиждень без генпрокурора.
Та й ще позаконституційний єрмак та його 50 прихвоснів керують країною. А нелегітимний щодня зачитує з телесуфлера те, що й через місяць та роки зрозуміти не може, як то 4 тисячі доларів педагогам, мільярди дерев, мільярди дронів.
Горе та й годі.