Партія Шольца провалилась на виборах у Берліні

СВІТ
13.02.2023, 10:07
Партія Шольца провалилась на виборах у Берліні

На місцевих виборах переміг ХДС Німеччини, представники якого виступають за активнішу підтримку України.

На перевиборах до земельного парламенту Берліна тріумфувала опозиційна партія Християнсько-демократичний союз (ХДС).

А Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) Олафа Шольца досягла найгіршого 1999 року результату в Берліні, втративши лідерство.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на  Bloomberg.

ХДС набрала 28,2% голосів на регіональних виборах проти 18% у 2021 році, згідно з попередніми результатами зі звітністю на всіх дільницях. Підтримка СДПН на чолі з міською головою Берліна Франціскою Ґіффай впала до 18,4% з 21% і опинилась на рівні з результатом Партії зелених.

Таким чином соціал-демократи канцлера Олафа Шольца досягли найгіршого з 1999 року результату в Берліні, не зумівши здобути перемогу і поступившись консервативним християнським демократам.

Попри тріумф християнських демократів і їх головного кандидата Кая Вегнера наразі рано говорити про створення коаліції на чолі з ХДС, адже Вегнеру бракує підтримки з боку інших партій, щоб він міг очолити життєздатний міський уряд.

Якщо Ґіффіай не вдасться втримати владу, її може замінити лідерка Партії зелених Беттіна Яраш у нинішній тристоронній коаліції з Лівою партією.

Берліну довелося проводити перевибори замість голосування, яке відбулося у вересні 2021 року, коли вибори проходили паралельно з федеральними, в результаті яких канцлером став Олаф Шольц.

Тоді були проблеми у виборчому процесі, зокрема, були відсутні бюлетені. Верховний суд Берліна визнав тоді вибори недійсними та зобов’язав їх повторити.

Нічого подібного в Німеччині на державному рівні ще не було. А Франціску Ґіффай призначили керувати столицею Німеччини до перевиборів.

Bloomberg пише, що вона провела тьмяну кампанію, в якій не було переконливого плану вирішення однієї з найбільш нагальних проблем міста: браку доступного житла. Представник ХДС Кай Вегнер також зміг підняти громадське обурення сценами насильства в новорічну ніч, посилаючись на безпеку та правопорядок.

Читайте також:
Політика
68% німців не готові захищати Німеччину в разі нападу.
19 березня, 16:07
Кримінал
У справі про змову було заарештовано близько 30 осіб, у т.ч. громадянка росії.
28.08.2023, 12:26
Політика
Олаф Шольц з іншими міністрами досі не бажають дивитися на світ реалістично, стаючи перепоною української євроатлантичної інтеграції.
10.07.2023, 18:45
Світ
Пан Пісторіус насправді є відображенням готовності німецького соціуму відходити від політики пацифізму
23.02.2023, 12:34
Світ
МЗС ФРН застерігає від відвідин Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської та Ростовської областей
21.02.2023, 12:25
Світ
Німецька асоціація міст повідомила, що планує пропонувати на з’їзді нові правила розподілу біженців по регіонах
16.02.2023, 12:35