Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч» і Радикальна партія віддадуть фінансову звітність

ПОЛТАВА
13.07.2016, 13:03
Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч» і Радикальна партія віддадуть фінансову звітність

4 з 6 парламентських партій погодилися розкрити свою фінансову звітність для перевірки новоствореною коаліцією з протидії політичній корупції. Про це 11 липня оголосили представники БПП «Солідарність», «Народного фронту», «САМОПОМОЧІ» та Радикальної партії під час форуму «Гроші партій — під контролем».

Представники ВО «Батьківщина» та Опозиційного блоку проігнорували запрошення до співпраці.

До коаліції, яка займеться перевіркою партійних грошей, увійшли такі організації як Центр «Ейдос», Transparency International Україна, Центр демократії та верховенства права, Міжнародний інститут демократій, Інститут «Республіка», Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем” та інші.

Представники партій домовилися, що уся інформація про доходи, видатки, майно та фінансові зобов’язання, яку відповідно до Закону «Про запобігання та протидію політичній корупції» мала бути передана в НАЗК та НАБУ, буде надіслана і для аудиту громадськими організаціями.

Цього року вперше українські партії опублікують вичерпну інформацію про свої фінанси, — заявив голова Центру «Ейдос» Віктор Таран. — Щоб викрити політичну корупцію та не допустити маніпуляцій з партійними касами, свої сили об’єднають не тільки правоохоронні органи, але й найпотужніші антикорупційні громадські організації. Це безпрецедентна ситуація не тільки для України, коли держава та громадянське суспільство і навіть самі партії об’єднуються для викорінення політичної корупції.

Після вступу в дію закону, партіям тепер стане куди важче пробувати піаритися на боротьбі з корупцією, заявив виконавчий директор «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин.

Тепер можна буде чітко відстежити як втілила та чи інша політична сила ключові положення закону, — повідомив він. — А ми, організації громадянського суспільства та експерти, відстежимо і перших, і других, і повідомимо громадянам, хто є хто. Тому майбутнє української політики — за тими партіями, які втілять положення закону.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталя Корчак заявила, що агенція зараз зробила перші кроки на шляху прозорості фінансування статутної діяльності політичних партій.

Свідченням тому є затвердження Міністерством юстиції розробленої форми «Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру», — додала вона. — Ця ініціатива дозволить налагодити конструктивну співпрацю, максимальну відкритість та партнерство з усіма політичними партіями.

Ольга Безпалько, представниця Руху «Під контролем», наголосила, що вони розширюють свою діяльність і будуть контролювати не лише політичну корупцію в діях місцевих депутатів, а й як партії витрачають державні гроші.

Директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран окреслив перешкоди для реалізації державного фінансування політичних партій в Україні:

По-перше, це спротив олігархії. По-друге, це самі громадяни, які не розуміють, що для країни буде дешевше, якщо партії фінансуватимуться з бюджету. І нарешті, потреба у значних коштах, які необхідно витрачати в Україні на політику, — пояснив він. — Відповідно, громадськість має працювати за трьома напрямками: проводити моніторинг прибутків та витрат політиків, вести роз’яснювальні кампанії серед громадян та ініціювати здешевлення політичної діяльності в Україні.

Довідка: До коаліції з протидії політичній корупції входять Центр «Ейдос», Transparency International Україна, Центр демократії та верховенства права, Центр підтримки громадянських ініціатив, Міжнародний інститут демократій, Інститут «Республіка» та Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем». Коаліція з протидії політичній корупції тісно співпрацює з коаліцією «Реанімаційний пакет реформ». Форум пройшов за підтримки Європейського союзу.

Відділ моніторингу,

Останній Бастіон

Читайте також:
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
вчора, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
вчора, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
25 вересня, 12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
25 вересня, 09:42