ПАРЄ ухвалила резолюцію про досягнення «миру через силу» в Україні

ВІЙНА
30 січня, 15:02
ПАРЄ ухвалила резолюцію про досягнення «миру через силу» в Україні

Міцний мир можливий тільки тоді, коли Росія відмовиться від своїх імперіалістичних амбіцій і проведе деколонізацію.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) переконливою більшістю голосів ухвалила резолюцію «Європейська прихильність справедливому і міцному миру в Україні».

За відповідне рішення проголосували 86 делегатів ПАРЄ, проти не виступив ніхто, 6 делегатів утрималися.

Про це повідомив кореспондент РБК-Україна зі Страсбурга.

Документ підтримали всі політичні групи (фракції) ПАРЄ, крім «Об'єднаних європейських лівих».

Під час дебатів низка європейських делегатів, зокрема лорд Річард Кін із Великої Британії, наголошували на тому, що війна в Україні не може закінчитися просто припиненням вогню як таким, а Україні мають бути надані серйозні гарантії безпеки.

У самій резолюції наголошується, що росія продовжує свої зусилля з підриву міжнародного порядку, зокрема залучаючи Іран і Північну Корею до своєї агресії проти України.

Саміт миру, що пройшов минулого літа у Швейцарії, називається «»найзначнішою на сьогоднішній день дипломатичною ініціативою, покликаною надихнути майбутній мирний процес». Також у резолюції підкреслюється, що «будь-які мирні переговори мають включати Україну і поважати її право самостійно визначати своє майбутнє».

«ПАРЄ визнає, що для проведення стійких мирних переговорів необхідна позиція міцності та надійної обороноздатності («мир через силу»)», - йдеться в тексті резолюції, яка закликає Захід нарощувати надання Україні всілякої підтримки.

Також ПАРЄ наголосила, що міцний мир можливий тільки тоді, коли росія відмовиться від своїх імперіалістичних амбіцій і проведе деколонізацію, а режим владіміра путіна названо «тоталітарним».

У резолюції міститься заклик до Європи та європейських партнерів посилювати санкційний режим проти рф, зокрема, повністю заборонити імпорт російського газу, створити спеціальний трибунал для переслідування російського і білоруського керівництва за агресію проти України, а також перевести всі заморожені російські активи в спеціальний міжнародний фонд для подальшої виплати компенсацій Україні та всім постраждалим від російської агресії.

Крім того, було відхилено поправку, що закликає американську владу відновити фінансову підтримку України, зокрема по лінії USAID.

При цьому делегати підтримали поправку, яка визнає Китай «вирішальним фактором в агресивній війні російської федерації проти України» і закликає КНР «припинити надавати підтримку російській військовій машині».

Читайте також:
Політика
Китайська та російські сторони обговорять проєкт газопроводу, що роками гальмувався через розбіжності.
07 травня, 17:03
Війна
«Це не наша війна — не ризикуйте життям поляків!», - заявив депутат польського Сейму Роман Фріц.
07 травня, 16:00
Світ
Президент США Дональд Трамп має намір оголосити про рішення змінити назву Перської затоки на Арабську чи Аравійську.
07 травня, 11:27
Політика
Кілька представників Словаччини, включно з прем’єр-міністром Робертом Фіцо, 9 травня вирушать до рф на так званий парад до дня перемоги.
07 травня, 09:43
Опінії
Застерігаю від ейфорії на рахунок того, що Трампушка нарешті побачив, що путін не хоче миру і бомбардує ракетами мирних жителів.
03 травня, 06:05
Опінії
Напередодні смерті Папи Римського Франциска я говорив про мету візиту до Ватикану віцепрезидента США Джея Ді Венса.
28 квітня, 09:23