Пентагон стурбований нарощуванням потужностей Китаю біля Індії

СВІТ
26.12.2021, 18:14
Пентагон стурбований нарощуванням потужностей Китаю біля Індії
Фото: google

Нові прикордонні китайські аеропорти та автомагістралі змушують американців нервувати

Міністерство оборони США знову занепокоєне подальшим нарощуванням військової могутності Китаю поблизу гімалайського кордону з Індією. Пекін розмістив у цьому районі стратегічні бомбардувальники дальньої дії.

Подібне нарощування потужностей відповідає моделі регіональної агресії Китаю, яка спостерігається в інших частинах Індо-Тихоокеанського регіону, наприклад, на Філіппінах, куди у листопаді рухався китайський флот, щоб заблокувати філіппінські кораблі.

Китай став агресивнішим у прикордонному регіоні після того, як озброєні індійські війська з бульдозерами успішно зупинили будівництво дороги біля китайсько-індійсько-бутанського кордону.

Китайський лідер Сі Цзіньпін також продемонстрував свою увагу прикордонному регіону недавнім візитом до Тибету — крок, який Нью-Делі розцінив як сигнал уряду Тибету не ставати на бік Індії.

Серед експертів та офіційних осіб є оптимізм щодо того, що Індія зможе встояти проти вторгнення, хоча повномасштабної війни бояться усі.

Читайте також:
Світ
Чим глибше російська агресивна машина загрузає в українському ґрунті, тим болючіше буде руйнація федерації, яка потягне за собою і КНР.
04 березня, 22:07
Життя
Мешканці країни вранішнього Сонця завжди дивували світ своєю життєвою філософією, яка досі непідвладна представникам західної цивілізації.
13 лютого, 20:28
Світ
Тайвань прискорить розробку безпілотників військового призначення, враховуючи уроки війни в Україні та загрозу з боку Китаю.
07 лютого, 16:48
Світ
Збройні сили М’янми виробляють зброю проти власного народу завдяки поставкам щонайменше з 13 країн світу.
16 січня, 10:25
Економіка
Дакка першою серед азійських столиць почала вставляти палиці у московські колеса. Варто очікувати, що цей перелік поповниться.
06 січня, 17:24
Світ
Розуміючи, що загарбати Тайвань у найближчі роки поки не вдасться, комуністична диктатура КНР вирішила поновити конфлікт з Індією.
14.12.2022, 06:42