Пентагон стурбований нарощуванням потужностей Китаю біля Індії

СВІТ
26.12.2021, 18:14
Пентагон стурбований нарощуванням потужностей Китаю біля Індії
Фото: google

Нові прикордонні китайські аеропорти та автомагістралі змушують американців нервувати

Міністерство оборони США знову занепокоєне подальшим нарощуванням військової могутності Китаю поблизу гімалайського кордону з Індією. Пекін розмістив у цьому районі стратегічні бомбардувальники дальньої дії.

Подібне нарощування потужностей відповідає моделі регіональної агресії Китаю, яка спостерігається в інших частинах Індо-Тихоокеанського регіону, наприклад, на Філіппінах, куди у листопаді рухався китайський флот, щоб заблокувати філіппінські кораблі.

Китай став агресивнішим у прикордонному регіоні після того, як озброєні індійські війська з бульдозерами успішно зупинили будівництво дороги біля китайсько-індійсько-бутанського кордону.

Китайський лідер Сі Цзіньпін також продемонстрував свою увагу прикордонному регіону недавнім візитом до Тибету — крок, який Нью-Делі розцінив як сигнал уряду Тибету не ставати на бік Індії.

Серед експертів та офіційних осіб є оптимізм щодо того, що Індія зможе встояти проти вторгнення, хоча повномасштабної війни бояться усі.

Читайте також:
Світ
Сотні мешканців автономної області Гірський Бадахшан вийшли на мирний мітинг у місті Хороґ – адміністративному центрі регіону.
17 травня, 09:16
Світ
Нова влада Афґаністану, очолювана представниками радикального руху "Талібан", пішла на поступки міжнародним фінансовим донорам.
04 лютого, 07:48
Світ
Бойові зіткнення між військовослужбовцями Киргизії і Таджикистану продовжуються в місцевостях Торт-Кочо та Дахма
28 січня, 11:08
Світ
Це стало відповіддю міжнародної коаліції на атаку хуситських повстанців,
18 січня, 15:43
Світ
Гучні заяви диктатора Олександра Лукашенка про можливий заколот у Ташкенті висміяли всі, включно з кремлівським "бункерним щуром".
12 січня, 06:51
Світ
Лідерку м'янмської опозиції та лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі засудили до 4 років в'язниці.
06.12.2021, 12:32