Пентагон в обхід санкцій закуповував російську нафту

ЕКОНОМІКА
14.11.2023, 19:25
Пентагон в обхід санкцій закуповував російську нафту

Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький НПЗ. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, незважаючи на міжнародні санкції.

«Нафтопродукти, що походять із московії, продовжували надходити на нафтопереробний завод Motor Oil Hellas на березі Егейського моря в Греції» — ідеться в матеріалі The Washington Post.

Зазначається, що маршрут поставок пролягав через нафтосховище в Туреччині, що дозволяло приховати приналежність нафти до ha. Фактично право власності на продукцію кілька разів переходило з рук у руки, перш ніж вона досягла Греції.

Видання пише, що точну кількість мазуту російського походження в продукції, яку закуповує Пентагон, визначити не вдалося. Ці продукти очищаються з використанням безлічі інгредієнтів, які неможливо відстежити у процесі виробництва.

Також не вдалося встановити, чи був в якийсь момент шляху мазут з московії перемаркований як такий, що прибув з іншої країни. Документи, що описують походження партії нафти, відомі як сертифікати походження, не є загальнодоступними.

Що про це говорять у Пентагоні

Пентагон підписав з грецьким нафтопереробним заводом нові контракти на суму у майже 1 мільярд доларів відтоді, як заборона США набула чинності у березні минулого року.

Згідно зі звітами про відвантаження, з лютого понад 1 мільйон барелів авіагасу від Motor Oil Hellas також було надіслано державним і корпоративним покупцям в Італії, Франції, Іспанії та Великій Британії.

Представник Агентства оборонної логістики Пентагону Джо Йосва заявив, що йому невідомо про те, що паливо з росії прямує до його грецького постачальника.

Агентство вважає, що його підрядники, зокрема Motor Oil Hellas, «несуть відповідальність за забезпечення дотримання застосовних законів і правил, що стосуються бізнесу з росією і російськими компаніями» і «повинні підтвердити своє дотримання таких законів і правил у рамках процесу придбання».

Згідно із санкційними правилами, турецьким підприємствам дозволено приймати російське паливо. Грецький нафтопереробний завод не може цього зробити.
 

Читайте також:
Економіка
Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.
14 травня, 20:47
Світ
США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд
14 травня, 18:53
Війна
Логічною кінцевою точкою цього є перетворення росії на Іран
06 травня, 15:11
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
27 березня, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12