Переслідування Жеваго

ПОЛІТИКА
16 липня, 15:07
Переслідування Жеваго

Влада хоче відібрати у мільярдера телеканал «Еспресо» ?

Жеваго отримав статус підозрюваного лише після того, як він програв вибори до парламенту в липні 2019 року

Народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький стверджує, що влада хоче відібрати у колишнього народного депутата Костянтина Жеваго канал «Еспресо».

«Йому (Жеваго – ред.) поставлена пряма вимога віддати канал «Еспресо» владі в обмін на закриття справ. Самі справи підстав під собою не мають», – написав Княжицький на сторінці у соцмережі Facebook.

На доказ своїх слів нардеп опублікував висновок Харківської правозахисної групи. Там зазначається, що з початку 2018 року родина Жеваго стає мажоритарним акціонером (77.5%) телеканалу «Еспресо».

«При цьому послідовно проваджується політика невтручання у редакційну політику «Еспресо». З 2019 року телеканал є у виразній опозиції до чинної влади», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що правоохоронні органи відкрили декілька кримінальних проваджень, в яких фігурує Костянтин Жеваго. Зокрема йдеться про нібито причетність до схеми з розкрадання 2,5 мільярда гривень банку «Фінанси та Кредит». Утім, за висновками правозахисників, розслідування триває з 2015 року, але жодних претензій до Жеваго у зв’язку з цією справою до вересня 2019 року ніколи не пред’являлось.

«В кримінальному провадженні, де Костянтин Жеваго перебував у статусі свідка, його фактично перевели у статус підозрюваного лише після того, як він програв вибори до парламенту в липні 2019 року і публічно заявив про наміри організувати політичну силу для участі в місцевих виборах в жовтні 2020 року. У цьому вбачається безсумнівний політичний мотив переслідування», – йдеться у повідомленні.

Колишнього народного депутата, співвласника гірничорудної компанії Ferrexpo та групи «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго Інтерпол оголосив у міжнародний розшук.

Переслідування Жеваго_1

У ДБР повідомили, що 27 вересня 2019 року екснардепу заочно було повідомлено про підозру. 

вибір редакції
Читайте також:
У нашій країні влада вважає, що не миритися з несправедливістю — це шкідлива звичка, що таких людей треба карати.
07 вересня, 15:13
"Укроборонсервіс" купив клістрони по $ 250 тис.
12 серпня, 14:15
Поліція реґіону Східна Уусімаа відсторонила від роботи вже третього свого співробітника, підозрюючи у "правому екстремізмі".
24 липня, 12:23
Репресивна політика Кремля щодо корінного населення Татарстану перейшла всі межі; нині ґебісти взялися за найстарішу неурядову орґанізацію.
26 червня, 16:15
Кілька годин тому суд ув’язнив непоступливого науковця.
16 червня, 20:50
Співробітники міністерства внутрішніх справ настільки загралися у Штірліца, що забули змінити автомобільні номери.
02 квітня, 12:14