Переворот у Полтавській міській раді v 2: спроба зняти мера

ПОЛТАВА
14.09.2018, 12:10
Переворот у Полтавській міській раді v 2: спроба зняти мера

Депутати Полтавської міської ради зібрались сьогодні на позачергову сесію, яка є фактичним продовженням самовільно скликаної від 31 серпня. Як і передбачалось, міський голова Олександр Мамай разом з прибічниками проігнорували ініціативу опозиціонерів, а відтак на засідання з’явились лише 28 з 42 депутатів. Зазначимо, офіційної інформації про засідання на сайті міської ради не було, проте депутати дізнались про сесію з посту голови міської СДП Олександра Шамоти.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1845474452167568&set=a.334246769957018&type=3&theater

Офіційно сесію зібрали під приводом розпуску міськвиконкому та звільнення заступників міського голови. Проте вже на початку засідання депутати проголосували за те, щоб винести на порядок денний питання про оголошення недовіри меру. Ухвалили одноголосно. Також на порядку денному - питання обрання секретаря міської ради, яке залишилось з минулого засідання.

Перейшовши уже безпосередньо до розгляду питань між депутатами кількох фракцій виникли розбіжності. Так Юліан Матвійчук висловив позицію своєї фракції: «Жертвуючи амбіціями, ми готові віддати свої голоси за Олександра Шамоту. Фракція «Свобода» буде голосувати за недовіру меру Мамаю, і ми будемо радитися з приводу секретаря. Проте за інші питання ми поки не можемо голосувати».

Як і було заявлено, п’ятеро «свободівців» не голосували за звільнення заступників міського голови Ольги Борисенко, Наталії Сук та Світлани Тарашевської. Тоді як інші 23 депутати підтримали рішення одностайно.

Висловити недовіру Мамаю депутатам поки не вдалось — Дмитро Сенчакович та Олександр Шамота оголосили перерву до 15:00, аби кулуарно вирішити питання кандидатів для виконкому. Депутати ж хутко почали покидати залу засідань.

 Доки частина депутатів розбившись на невеликі групки щось тихенько обговорювали, за дійством спокійно спостерігав Сергій Каплін, який, здавалось би, був єдиним, хто розумів, що саме коїться у цьому хаосі.

За словами Андрія Матковського, наразі між лідерами опозиційних фракцій ведуться перемовини про обрання кандидатури, яку підтримають представники всіх фракцій. Також він висловив сподівання, що це буде «хтось молодий». Відзначимо: імовірно, він мав на увазі свого єдиного «молодого» представника — Олександра Глазова. Проте офіційно оприлюднити прізвище Матковський відмовився.

Названий Матвійчуком як імовірний кандидат, Олександр Шамота зазначив, що сам не буде висувати свою кандидатуру, а довірить це рішення іншим. Ним може стати будь-хто з 42-х депутатів. Також він додав: «Доки міський голова не звільнений, він має першочергове право внесення кандидатури секретаря міськради. Якщо сьогодні ми звільнимо мера, депутати, за підтримки 22-ох депутатів матимуть право внести кандидатури на голосування. Наразі ми оголошуємо перерву для того, щоб провести консультації щодо всіх спірних моментів, що є зараз».

Як розвиватимуться події на засідання після перерви, продовження буде…

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40