Created with Sketch.

Перша людська цивілізація

14 квітня, 20:58
Фото: 12,794 Years ago

Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.

На цьому наполягають автори нового приголомшливого міждисциплінарного дослідження під назвою «Homo Reloaded. Прихована історія минулих 75 000 років». Зазначається, як ще близько 20 років тому науковці переконували у тому, що цивілізація виникла 7000 тому у шумерів, хоча існують інші теорії.

У центрі уваги книги — одна із них, основана на розкопках стоянки Ґьобеклі Тепе і сусідніх поселень. Їх нещодавно віднайшли турецькі археологи у прикордонній з Іраком та Сирією терені Північної Месопотамії.

Розкопки у Ґьобеклі Тепе

Найстаріші людські останки датовані міжнародною командою археологів щонайменше 12 000 роками. Серед скелястої та засушливої пустельної місцевості у долині річки Євфрат також безліч монолітів і руїни осель, розписані зображеннями представників раніше невідомої цивілізації.

«Отже, на наш погляд, неможливо, щоби люди того часу ходили в одній пов'язці на стегнах, бо температура мала бути помірною, континентальною, а не як зараз субтропічною. Вочевидь населення Ґьобеклі Тепе першими навчилися шити цупкий одяг зі шкір із додаванням хутра.

Хоча ця гіпотеза не головна, оскільки задовго до Стоунхенджу у Британії та піраміди у долині Ґізи на просторах Анатолії постала перша культова споруда із розсипних мегалітів. На каменях є різні піктограми, які показують не людей, тварин чи предмети, а абстрактні фігури та навіть щось схоже на букви. Ми вважаємо, що це міг бути перший приклад людського письма принаймні на 5000 років раніше за появу у шумерів клинопису.

Будівлі у Ґьобеклі Тепе споруджені не з дерева чи соломи, а з вапняку та каменів. Деякі стовпи важать до 20 тонн. Як такі валуни могли поставити вертикально, поки лишається загадкою. Але існує думка, що якщо не тогочасна інженерія, так іншопланетні відвідувачі могли посприяти цьому», — зауважують у своїй праці автори.

Археологи з університетів Анкари, Стамбула та Баґдада під час спільних експедицій встановили, що давні мешканці вказаного поселення у долині Євфрату вміли будувати житла і допоміжні споруди із тесаного каменю за тисячі років до шумерів. Ким були ці майстри — поки загадка.

На кам'яній плиті, названій науковцями «Стела Журавля», знайдено унікальну картину, яка зображує зустріч землян і «істотами ззовні», тобто із космосу, коли у небі рухалася комета. Щобільше, вигравіювана розповідь відсилає до того періоду, коли удар космічного тіла із Землею призвів до величезних руйнувань по всій планеті, яке й сталося приблизно 12 000 років тому.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що гробниця легендарного Ґільґамеша містить іншопланетні технології. Він був повновладним луґалем Урука, найбільшого і найбагатшого шумерського міста.

Сучасна модель Ґьобеклі Тепе
Читайте також
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАВУ
Життя
Загадкове зникнення герцога де Бофора
Історія
Створені розумом: гіпотеза про людство як давній штучний інтелект
Історія
Які таємниці досі приховує долина Наска?
Історія
Звідки з'явилися цивілізації майя та ацтеків?
Історія
Танець із «тисячолітньою історією», якої не існувало
Мистецтво