Перші особи України не звинувачують євреїв у геноциді українців під час Голодомору – Балога

ПОЛТАВА
01.10.2016, 07:36
Перші особи України не звинувачують євреїв у геноциді українців під час Голодомору – Балога

Політик Віктор Балога у своєму блозі та в соцмережі Фейсбук звернув увагу на ставлення української влади до питання геноциду свого народу й історичної пам’яті. Він заявив, що через слабку позицію керівництва держави, інші країни можуть «принизити нас у нашому ж домі».

Правдою є і те, що Лазар Каганович, Мендель Хатаєвич, Зіновій Кацнельсон, Яків Камінський, Ізраїль Івановський, Генріх Ягода причетні до організації геноциду українців 1932-1933 років, – пише Балога.

Чи має право президент Ізраїлю звинувачувати українців у знищенні єврейського народу? Так само, як і поляків, чехів та представників інших народів, окупованих нацистами під час Другої світової. Бо так чи інакше в каральних загонах Гітлера були представники поневолених народів. Це правда.

Як і правдою є те, що Лазар Каганович, Мендель Хатаєвич, Зіновій Кацнельсон, Яків Камінський, Ізраїль Івановський, Генріх Ягода причетні до організації геноциду українців 1932-1933 років. Але я собі не уявляю, щоб хтось з перших осіб України заявив у Кнесеті, що євреї знищували наш народ.

Найголовніше те, що українці на четвертому місці за кількістю Праведників народів світу. Враховуючи, що вся Україна була окупована фашистською Німеччиною, така велика кількість Праведників – це далеко не виняток. І цей факт говорить про наш народ набагато більше, ніж ми можемо сказати самі про себе, намагаючись розвіяти радянські історичні міфи.

Але справедливості заради цей інцидент показує, до чого докерувалися за два роки. Україна як держава на світовій арені настільки слабка, що кожен бажаючий може нас принизити у нашому ж домі. А наше керівництво нагадує бомжа, якого навіть останній слабак і невдаха вважає своїм обов’язком вдарити або образити. Але, очевидно, владу це влаштовує – головне, щоб милостиню подавали і не заважали красти металобрухт, – політик.

На противагу слимаковості провладного політикуму, Балога навів приклади збереження історичної пам’яті й самосвідомості на прикладі бордів «Останнього Бастіону».

Тему геноциду українського народу «Останній Бастіон» порушив ще кілька років тому на шпальтах видання й публічних банерах, які закликали українців до збереження свого минулого й ідентичності.


Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35