Перший саміт ВООЗ з традиційної медицини розділив думки

СВІТ
18.08.2023, 15:35
Перший саміт ВООЗ з традиційної медицини розділив думки
Фото: google

Традиційна та додаткова медицина включає такі різноманітні дисципліни, як аюрведа, йога, гомеопатія та додаткові методи лікування.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) скликала свій перший саміт, присвячений традиційній медицині. Дводенна зустріч, організована урядом Індії, почалася 17 серпня в Гандінагарі, Індія. Це сталося після того, як минулого року ВООЗ створила Глобальний центр традиційної медицини в Джамнагарі за 250 мільйонів доларів, наданих Індією, а в 2019 році включила деякі традиційні ліки до своєї Міжнародної класифікації хвороб-11, впливового збірника, який використовують лікарі для діагностики. захворювання.

Оскільки мільярди людей уже використовують традиційні ліки, організації потрібно дослідити, як інтегрувати їх у звичайну охорону здоров’я та співпрацювати в науковому плані, щоб краще зрозуміти їх використання, – каже Ш’яма Курувілла, керівник Глобального центру традиційної медицини та саміту ВООЗ, що базується в Женеві, Швейцарія. Багато дослідників, які вивчають традиційну медицину, погоджуються, але деякі не впевнені, чи результативним буде саміт.

«Я боюся, що ця зустріч призведе до банальностей, які часто висловлювалися раніше, і видавання бажаного за дійсне», — каже Едзард Ернст, дослідник комплементарної медицини з Університету Ексетера, Великобританія, який є автором кількох книг, у яких ставляться під сумнів твердження про альтернативну медицину.

Наразі ВООЗ вважає, що традиційна та додаткова медицина включає такі різноманітні дисципліни, як аюрведа, йога, гомеопатія та додаткові методи лікування. Саміт зібрав учасників з усіх регіонів ВООЗ, корінних громад, практиків традиційної медицини та фахівців з політики, даних і науки.

ВООЗ включає у свої рекомендації та політику лише ті втручання або системи, які є суворо науковими та підтвердженими за допомогою рандомізованих контрольних випробувань або систематичних оглядів — і вона продовжить цю практику для традиційної медицини, каже Курувілла. Крім того, повинні бути глобальні стандарти для багатомільярдних індустрій у сфері натуральної косметики та лікарських трав, каже вона. Для цілісних втручань, таких як йога, дослідникам потрібно буде розробити наукові методи з урахуванням культури та контексту, що вимагає використання міждисциплінарного дослідницького підходу.

Ліза Сьюзан Віланд, директор Кокранівської комплементарної медицини в Школі медицини Університету Меріленда в Балтіморі та зовнішній радник саміту, каже, що учасники обговорюють способи збору доказів для традиційних систем лікування.

Віланд каже, що якість і кількість досліджень традиційної медицини необхідно покращити, перш ніж можна буде зробити переконливі заяви про її безпеку та ефективність. «Багато чого змінилося за останні 15 років», — каже вона. — «Якщо раніше було недостатньо якісних досліджень, щоб визначити, що працює, а що ні, зараз ми спостерігаємо кращі дослідження деяких традиційних ліків».

Уряд Індії також висловив підтримку традиційній медицині. Кішор Патвардхан, дослідник фізіології аюрведи з індуїстського університету Бенарес у Варанасі, Індія, вважає, що дослідження клінічної користі традиційних ліків необхідні.

Рікардо Гелман, голова Бразильського академічного консорціуму інтегративної охорони здоров’я та радник саміту, сказав, що на порядку денному саміту буде наголошено на високоякісних дослідженнях і картографуванні доказів медичних систем, які «ще кілька років тому вважалися маргінальною альтернативною медициною».

«Це зовсім не означає бути м’яким стосовно науки. Це насправді означає бути жорстким щодо традиційної медицини та науки, сказати: чи є у нас правильні методи для правильного розуміння складних явищ?» — каже Курувілла.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
11 грудня, 15:42
Життя
NASA виявило зменшення запасів прісної води на суші і під землею, що пов'язано з посухами та кліматичними змінами.
30 листопада, 15:05
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
22 листопада, 11:45
Опінії
Відвідуваність бібліотек зараз різко впала, всі думають, що Гугл може замінити роботу з книгами.
04 листопада, 15:06
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Світ
Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.
13 жовтня, 08:18