Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?

ПОЛІТИКА
03 червня, 16:20
Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?

Опубліковано чергові схеми експорту тисяч тонн зернових культур з України та соняшникової олії, так званими технічними експортерами.

Мова йде про експортерів, що вивозять куплену за готівку сільгосппродукцію під лівими підробними документами (незрозумілого походження), без сплачених мільйонних податків до державного бюджету та, на жаль, без повернення валютної виручки в Україну.

Про це повідомляє телеграм-канал «Злий Фіскал».

Дана «тема» погоджена і активно процвітає як на Одеській ключовій митниці, так і на регіональних митницях, де митні органи за обумовлений відсоток закривають очі, замитнюють, та дають добро на вивіз сільгосппродукції на мільйони доларів, а механізм встановленого контролю походження сільськогосподарської продукції, відповідно до наказу №19 «Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану», перетворився на корупційну кормушку для одеських митників, податківців та БЕБівців а не на інструмент контролю походження сільгосппродукції та інструменту повернення валютної виручки.

На жаль навіть звільнення керівника Одеської митниці не змінило ситуацію, ліве зерно далі їде з України «в чорну».

Можливо ситуацію змінить анонсоване минуло тижня звільнення керівника Одеської податкової Хвана.

Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?_1

ТОВ «Агростор Альфа» (45406366).

З України за допомогою лише цього технічного експортера, лише за квітень 2024 року експортовано олії соняшникової та шроту соняшникового на рекордні 13,3 млн дол США. Шалені обсяги 14 831 590 кг олії та 25 209 850 кг шроту вивіз київський експортер з датою державної реєстрації грудень 2023, без жодної гривні сплачених податків, і це не привернуло уваги жодного контролюючого органу.

Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?_3

ТОВ «Агрофарм Опт» (45173133)

Компанія зареєстрована 4 місяці тому в Київській області, місто Буча, вулиця Нове шосе, будинок, 36. За цей короткий проміжок часу, цей технічний експортер вивіз з України 38 486 005 кг пшениці на суму 4,23 мільйона доларів, соєві боби – 1 289 130 кг на суму 0,350 млн дол США. Відсутні будь-які документи на придбання даних об’ємів продукції. Знову митниця та БЕБ не бачать цього. Бюджет недоотримав десятки мільйонів податків.

Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?_3

ТОВ «Делюкс Трейд Компані»

ТОВ «Делюкс Трейд Компані» (44374213) – Україна, 49051, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вул. Калинова, будинок 8, активний технічний експортер 2-ї форми, що безперешкодно протягом 2024 року вивозить шалені обсяги соняшникової олії, в темі і в долі цього разу (в квітні) – Миколаївська митниця. Квітень – ситуація не змінилася, вивезено олії та шроту майже на 10 млн дол.

Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?_7

 ТОВ «Лібурна»
 

ТОВ «Лібурна» (44263503) – 02002 Україна м.Київ вул. Сверсюка, БУД 11, ОФІС 207. Мега успішний експортер зі столичною реєстрацією, який умудрився протягом квітня одночасно замитнити та експортувати олію та шрот соняшниковий одночасно з 4-ох митниць – Дніпровської, Харківської, Одеської та Чернівецької. Обсяг експорту як завжди рекордний – понад 15 млн дол. США.

Під чиїм прикриттям йде «чорний експорт зерна»?_9

ТОВ «Екозерно Юкрейн»
 

ТОВ «Екозерно Юкрейн» (45272236) 65016 Одеська обл., м. Одеса Фонтанська Дорога буд. 71 оф. 217. Цього разу Одеса, робоча і чинна на сьогодні протиправна схема з замитнення на Одеській та інших регіональних митницях (Чернівецька, Львівська, Вінницька) та вже вивіз через Одеську митницю – олії, шроту, соняшника на майже 10 млн дол США. Походження вивезеного невідоме! Сплати податків в бюджет – теж немає! Одноразовий технічний експортер без жодного ефекту для державного бюджету.

Всі ці схеми діють за сприяння регіональних та центральних управлінь митниці, податкової та БЕБ, які роблять вигляд, що не помічають цього.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46
Новини
НАБУ та САП заочно повідомили про нову підозру депутату Київської міської ради від «Слуги народу» Владиславу Трубіцину.
12 липня, 15:03
Політика
Потенційні учасники скаржилися на дискримінаційні вимоги тендерної документації.
11 липня, 16:35
Кримінал
Кривонос продовжує рятувати Чернишова.
11 липня, 16:01
Опінії
Вищий антикорсуд відпустив з СІЗО Богдана Хмельницького. Раніше ВАКС так само відпустив Лієва. А САП передала його справу в Нацпол.
10 липня, 10:25
Політика
За рік він заробив понад 2 мільярди гривень
09 липня, 17:35