Підконтрольне Коломойському «Центренерго» перейшло на російське вугілля – розслідування Bihus.Info

ПОЛІТИКА
08 червня, 15:47
Ліквідатори держави Україна
Ліквідатори держави Україна
Фото: 24tv.ua

Сплеск імпорту вугілля з Росії спричинив кризу з вугіллям українським.

До управління державної «Центренерго» приходить менеджмент лояльний до олігарха Ігоря Коломойського.

Про це йдеться в сюжеті «Наші гроші» Аліси Юрченко для Bihus.info.

Що заміна керівника «Центренерго» була здійснена у зв'язку з тим, що новий начальник входить до групи впливу Коломойського в коментарі журналістам підтвердив екс-прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Після зміни керівництва «Центренерго»на лояльне за державні кошти починає купувати російське вугілля. Причому частина цього вугілля вивозиться з квазіреспублікі «ДНР».

І це вугілля з націнкою державі перепродують компанії з орбіти Коломойського, отримуючи величезні заробітки.

«Коли олігархові потрібно захистити свій вплив і бізнес від РФ він фінансує добровольців і надягає маску патріота. Але коли з РФ стає вигідніше торгувати, а не воювати то його стиль зовсім змінюється», йдеться в розслідуванні

За даними журналістів-розслідувачів, на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів містяться дані про договори на постачання «Центренерго» вугілля від чотирьох українських фірм, які редакція вважає пов’язаними з Коломойським. Це «Синтез Ойл», «Нафта форс», «Рекорд Сістем» і «Азонекс». З липня 19-го по квітень 20-го вони продали держкомпанії 1,5 млн т вугілля.

Автори програми проаналізували їхніх постачальників. Серед них є реальні власники вугільних кар’єрів РФ, такі як Іскандер Махмудов (№16 у списку Forbes.ru), Андрій Бокарев (№56), Костянтин Струков (№50), Михайло Федяєв, (№177), Володимир Гридин (№181). А також вугільний бізнесмен Руслан Ростовцев.

Американська редакція Forbes писала, що Ростовцев займається реекспортом вугілля з Донбасу. Серед постачальників пулу фірм Коломойського також загадковий підприємець Сергій Кучерявенко, який може бути номінальним власником в інтересах представників «Газпрому» чи Держдуми. І білоруський олігарх Микола Воробей, який взяв під контроль транзит російського вугілля і якого вважають товаришем кума Путіна Віктора Медведчука.

А також кілька фірм-ноунеймів, які нічого не добувають, до промислових груп не входять і перепродають вугілля незрозумілого походження. Деякі з них раніше фігурували у журналістських розслідуваннях про постачання вугілля з територій ОРДЛО.

За інформацією видання, сплеск імпорту вугілля з Росії спричинив кризу з вугіллям українським. «Центренерго» зменшило закупівлі у державних шахт, вугілля лежало на складах, а шахтарі не отримували зарплат.

Раніше ЗМІ повідомляли, що «Центренерго» почало використовувати газ Коломойського замість вугілля українських шахт вже на другій своїй ТЕС. При цьому, джерело стверджує, що закупівлі газу «Центренерго» для забезпечення роботи на газу становлять 100 млн кубометрів на місяць.

Що цікаво, нещодавно журналісти видання «Хвиля» оприлюднили розмову з політтехнологом Сергієм Гайдаєм про путінізації України. Зокрема, в інтерв'ю йдеться про те, що олігарх Віктор Пінчук продає власні активу куму Путіна Медведчуку.

Нагадаємо, ми раніше повідомляли, що Віктор Пінчук, ймовірно був агентом КДБ СРСР. І що, за всіма непрямими ознаками, Віктор Пінчук збирається покинути Україну. Він активно виводить активи та підчищає хвости.

Читайте також:
«Раптово» запалало навіть там, де не було пожеж у 2014-2015 роках після масштабних обстрілів з Граду.
05 жовтня, 15:09
Військові втратили квадрокоптери, камери відеоспостереження, монітори, генератори, кілометри кабелю тощо.
02 жовтня, 17:35
Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля переконаний – це організована диверсія.
16 вересня, 15:39
Українцям також нав'язується думка, що з терористами, особливо московськими, треба вести перемовини, «тоді всі будуть живі та щасливі».
23 липня, 15:17
Вторгнення агентів ДБР на склади зенітних ракетних бригад Київщини, Одещини та Херсонщини є попередженням українському війську.
03 липня, 11:24