Підлеглі Авакова на Одещині прагнуть захопити митницю

27.11.2020, 10:33
Підлеглі Авакова на Одещині прагнуть захопити митницю
Фото: bastion.tv

Поліційний Департамент стратегічних розслідувань просить дати дозвіл на перебування своїх співробітників на території Одеської митниці.

Відповідні фотокопії листа за підписом полковника Національної поліції В'ячеслава Єфтенія оприлюднив на своєму Telegram-каналі незалежний журналіст Євгеній Плінський.

Йдеться про 33 правоохоронців, котрі на постійній основі проводитимуть митний контроль, при цьому не маючи законних підстав.

Зі слів самих підлеглих Арсена Авакова, вони хочуть "здійснювати заходи з унеможливлення ухилення від сплати митних платежів" і нібито сприяти "розкриттю фактів незаконного переміщення товарів через державний кордон" на Одещині.

Постає цілком логічне питання: чи має хоч якесь право Національна поліція, як структурний підрозділ міністерства внутрішніх справ, тобто орган правопорядку, контролювати митницю?

Вочевидь ні, бо відповідну функцію покладено на Департамент боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Державної митної служби України.

Крім того, слід зауважити, що разову (не більше) присутність силовиків у зоні митного оформлення ще регламентував ексголова ДМС Максим Нефьодов своїм листом від 10.12.2019 №1/17-04/7/485 і то тільки у межах чинного слідства згідно з Єдиним реєстром досудових розслідувань.

Отже, вимагаючи постійного допуску на Одеську митницю без пояснення причин, але з можливістю брати активну участь у контрабандних схемах, спритні підлеглі Авакова порушують низку законів.

Вони намагаються вийти за межі своїх безпосередніх службових обов'язків і повноважень, переходячи дорогу іншим правоохоронним органам.

Ловити вантажівки з незадекларованим закордонним товаром поліціянтам, як бачимо з листа полковника Єфтенія, чомусь вже не цікаво, не ті "заробітки".

Підлеглі Авакова на Одещині прагнуть захопити митницю_1
Підлеглі Авакова на Одещині прагнуть захопити митницю_2
Підлеглі Авакова на Одещині прагнуть захопити митницю_3
Читайте також:
Не змігши залякати Україну багатотисячною ордою біля її кордонів, чекісти перейшли до перевірених методів – захоплення заручників.
22 квітня, 11:34
Офіс президента зобов'язаний негайно дати офіційні роз'яснення
25 березня, 14:25
Волинські поліцейські відповідатимуть за свавілля в ДБР
19 березня, 16:10
Нелегального торговця підакцизних тютюнових виробів затримали правоохоронці при в'їзді до Мелітополя.
05 березня, 08:01
Лариса Гольник вирішила не подавати декларацію доброчесності в 2021 році
05 лютого, 15:16