Підпалили те, що не було задеклароване

ПОЛТАВА
12.04.2018, 06:04

10 квітня о третій годині ночі був скоєний підпал приватного автомобіля Skoda Octavia депутата Щербанівської сільської ради Анатолія Вікторовича Вертелецького.

Дуже багато чуток, пліток та надуманих версій опублікували місцеві ЗМІ щодо причин підпалу автомобіля щербанівського депутата Анатолія Вертелецького. Представники партії СДП та постраждалий депутат пов’язали підпал із його політичною діяльністю, яка пов’язана з особистим перешкоджанням дерибану земельних ділянок.

Вивчаючи оприлюднену 22 березня 2018 року е-декларацію А.В. Вертелецького за 2017 рік, натрапляєш на невідповідність задекларованого майна реальним статкам депутата. Так, у шостому розділі «цінне рухоме майно – транспортні засоби» зазначений лише один легковий автомобіль Chevrolet Аveo 2007 року з датою набуття права 31.12.2017 року, вартістю 71 750 гривен. Жодної згадки про інший автомобіль немає, тим паче про підпалений Skoda Octavia.

Довідково-інформаційна система iGov надає зовсім протилежну інформацію щодо наведеної в е-декларації. За iGov, Пан Вертелецький володіє автомобілем Skoda Octavia 2011 року, який поставлений на облік 23.02.2018 року, за місяць до оприлюднення е-декларації!!! У відповідності до другого абзацу статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», пан Анатолій забовязаний був в десятиденний термін внести зміни до е-декларації та оприлюднити її, дослівно: У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства. Інформація про автомобіль Chevrolet Аveo відсутня.

Окрім депутатської діяльності в Щербанівській сільській раді, пан Анатолій встигає працювати і на міську громаду Полтави як дійсний член виконавчого комітету Полтавської міської ради. На сайті Полтавської міської ради в розділі «склад виконкому» зазначена інформація, що Анатолій Вікторович Вертелецький працює на посаді директора приватного підприємства ТОВ «Артлайн-Полтава», яке має юридичну реєстрацію по вул. Конституції, 4, біля краєзнавчого музею.

У засновниках ТОВ «Артлайн-Полтава» є люди, які напряму мають відношення до екс-голови міста Полтави А.В. Матковського. Бути керівником такого підприємства та входити до складу виконавчого комітету Полтавської міської ради – це щасливий квиток у майбутнє, який не кожен пересічний містянин може отримати.

Окрім ТОВ «Артлайн-Полтава» за адресою вул. Конституції, 4, там само мають юридичну реєстрацію інші приватні підприємства, за якими стоять тіні родини Матковських.

Мудрі прадіди казали – як правду не ховай, а вона завжди себе викаже, або правда ніколи не буде товаришувати із брехнею та мовчанкою. Прикро те, що лише лихо дозволило викрити неправдиву інформацію, яку особисто надав депутат у щорічній е-декларації. Мабуть, настав той час, коли потрібно вже виконувати діючі норми Законів України та Конституції, якщо вирішив працювати на український народ та відстоювати його інтереси.

Олег Підгорний

вибір редакції
Читайте також:
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46