Після виходу розслідування «Останнього Бастіону» зупинено ремонт Зіньківського центру профтехосвіти

Позиція
24.11.2023, 12:45

Скасовано підписаний за корупційною процедурою договір, який передбачав фінансування ремонтних робіт на суму 102 млн грн.

У вересні 2023 року Департамент будівництва Полтавської ОВА замовив капремонт лабораторно-практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти у Зінькові за 102 млн грн.

30 жовтня «Останній Бастіон» опублікував журналістське розслідування, у якому вказав на бездумне використання бюджетних коштів на ремонт приміщення Регіонального центру професійно-технічної освіти міста Зіньків, який відповідає вимогам Міносвіти та може надавати освітні послуги для 316 учнів та 14 слухачів (що у 4 рази менше від проєктної потужності навчального закладу).

Після цього голова Полтавської ВА Філіп Пронін заявив, що під час чергового засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність», яка створена при ОВА, представник теруправління Бюро економічної безпеки звернув увагу на закупівлю на виконання капремонту однієї з будівель у Зінькові.

Пронін повідомив, що інформація направлена до підрозділу Держаудитслужби. Триває моніторинг процедури цієї публічної закупівлі. Відповідальні служби проаналізують ситуацію детальніше.

Після виходу розслідування «Останнього Бастіону» зупинено ремонт Зіньківського центру профтехосвіти_1

16 листопада Філіп Пронін повідомив про чергове засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність», та заявив, що після опрацювання документів Полтавською ОВА, теруправлінням Бюро економічної безпеки та управлінням Держаудитслужби була скасована непрозора процедура закупівель на 102 млн грн. Підписаний раніше договір на виконання капремонту однієї з будівель у Зінькові розірваний.

За тиждень ТУ БЕБ у Полтавській області оприлюднили пресреліз про те, що БЕБ на Полтавщині упередило ризикову закупівлю на 102 млн грн.

Яким же було наше здивування, коли ми побачили у пресрелізі, що:

  • Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області під час проведення інформаційно-аналітичної діяльності та аналізу тендерів регіону ВИЯВИЛИ ризикову закупівлю на 102 млн грн.
  • Аналітики ВСТАНОВИЛИ, що підприємство-переможець має негативний досвід у наданні послуг аналогічного предмету закупівлі.  На підставі виявлених ризиків та з метою недопущення розтрати бюджетних коштів було направлено лист з рекомендацією замовнику відхилити тендерну пропозицію.

Хочемо зауважити, що на ризикову закупівлю першими звернули увагу журналісти «Останнього Бастіону», які детально описали корупційні ризики при проведенні даної закупівлі.

Також журналісти «Останнього Бастіону» вказали на те, що директор підприємства-підрядника перебуває під слідством та підозрюється у розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем та службовому підробленні.

Зауважимо, що у редакції «Останнього Бастіону» не працюють співробітники ТУ БЕБ у Полтавській області. Тому для нас дуже дивно виглядають заяви БЕБ про те, що їхні аналітики щось виявили та встановили.

Якщо співробітники БЕБ, НАБУ, НАЗК, ДБР, СБУ, АРМА, Нацполіції, САП, Офісу Генпрокурора, ВАКС та інших непотрібних структур (які отримують багатомільярдне фінансування з державного бюджету України), не здатні самостійно виявляти корупціонерів та злочинців, то журналісти «Останнього Бастіону» за них виконують їхню роботу. Але в такому випадку не потрібно розповідати казки про те як аналітики БЕБУ «виявляють» та «встановлюють». Потрібно вказувати джерела отримання інформації про ризикові закупівлі.

Нагадаємо співробітникам БЕБ, що згідно чинного законодавства України: Повідомлення в засобах масової інформації є підставою для проведення перевірки чи внесення даних до ЄРДР.

Радимо у подальших пресрелізах вказувати, що : Аналітики БЕБ під час проведення інформаційно-аналітичної діяльності з моніторингу публікацій «Останнього Бастіону» виявили інформацію про ризикову закупівлю.

Наостанок хочемо зауважити, що якби співробітники БЕБ, НАБУ, НАЗК, ДБР, СБУ, АРМА, Нацполіції, САП, Офісу Генпрокурора, ВАКС та інших правоохоронних і антикорупційних органів сумлінно виконували свою роботу, а не займалися корупційною діяльністю з продажу корупційних та кримінальних справ — корупції в Україні давно б не було.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
За ці кошти хочуть провести поточний ремонт доріг і узбіч на двох вулицях у прифронтового міста
25 квітня, 16:24
Полтава
У Хоролі оголосили тендер на закупівлю відеоборду за 834 000 ₴.
23.11.2023, 11:45
Політика
Комунальники Києва закупили дерев на понад два мільйони гривень.
18.09.2023, 15:42