Чи є у нового очільника Полтавщини Філіпа Проніна довіра до «Довіри»?
Куди та чому зникають бюджетні кошти?
На початку другого року від моменту нападу російської федерації на Україну у вітчизняних мас-медіа, з посиланням на іноземні «демократичні» джерела, почався масовий закид інформації про необхідність проведення парламентських та президентських виборів у встановлені строки, не зважаючи на військовий стан.
Рівень різноманітних спекуляцій по цій темі досяг свого максимуму в кінці літа, та з початком осені трохи зменшився, бо стало зрозуміло, що 29 жовтня 2023 року ніяких виборів не відбудеться.
Проте, на початку року, Полтавський політичний бомонд, що традиційно займає крісла у обласному парламенті декілька каденцій поспіль, «ініційований» своїми столичними власниками вже розпочав підготовку «боссів» до виборчих кампаній.
Що потрібно для виборів в Україні? Правильно, піар та кошти.
За результатами останніх виборів у обласній раді утворилася найбільша фракція — «Довіра», що складається з 16 депутатів, один з них — Олександр Біленький, діючий голова обласної ради.
Загалом це 17,17 % від складу обласної ради. В додаток до цього у 20 громадах області (з 60) головами обралися кандидати від політичної партії «Довіра».
Лідером партії є народний депутат України Олег Кулініч, уродженець міста Зіньків, та тісно пов’язаний бізнес-інтересами з колишнім Зіньківським районом та всією областю.
Отже, не даремно центром піару та «вкладання» бюджетних коштів було обрано Регіональний центр професійно-технічної освіти міста Зіньків — державний професійно-технічний навчальний заклад третього атестаційного рівня, історія якого розпочалася у далекому 1944 році.
Зрозуміло, що за майже 80 років існування закладу він розширювався, неодноразово перепрофільовувався, бо освітні послуги тоді мали чималий попит як на Зіньківщині, так й у сусідніх районах та Сумській області.
Отже, об’єкт знайдено, та «подальші шляхи роботи» обговорені на зустрічі народного депутата України Олега Кулініча, Олександра Біленького — підлеглого О.Кулінічу голови Полтавської обласної ради, та Дмитра Луніна — очільника на той момент Полтавської обласної військової адміністрації.
Виконуючи «затверджений план», 29.03.2023 року об 11 год. 35 хв. Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) розмістив на ресурсі PROZORRO оголошення на закупівлю послуги з Виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Капітальний ремонт лабораторно-практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти м.Зіньків за адресою вул.Погрібняка, 52, м.Зіньків, Полтавська область.» (ДК 021:2015: 71000000-8 — Архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги) з очікуваною вартістю 1 495 521,00 ₴.
Єдиний учасник — ТОВ «Науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут «Полтавагропроект» із сумою ні на копійку менше (1 495 521,00 ₴) миттєво, об 11 год. 35 хв. 29.03.2023 року, був визнаний переможцем.
Того ж дня, 29.03.2023 року, вже об 11 год. 55 хв., Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) розмістив на ресурсі PROZORRO оголошення на закупівлю послуги з Виконання вишукувальних робіт по об’єкту: «Капітальний ремонт лабораторно- практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків за адресою вул.Погрібняка, 52, м.Зіньків, Полтавська область» (ДК 021:2015: 71000000-8 — Архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги) з очікуваною вартістю 50 821,00 ₴.
Знов єдиний учасник — ТОВ «Науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут «Полтавагропроект» із сумою ні на копійку менше (50 821,00 ₴) миттєво, об 11 год. 55 хв. 29.03.2023 року, був визнаний переможцем.
Знов того ж дня, через 8 хвилин від попередньої закупівлі, 29.03.2023 року об 12 год. 03 хв. Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) розмістив на ресурсі PROZORRO оголошення на закупівлю послуги з Виготовлення технічної документації з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності конструкцій та виготовити сертифікат енергоефективності по об’єкту: «Капітальний ремонт лабораторно-практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти м.Зіньків за адресою вул.Погрібняка,52, м.Зіньків, Полтавська область.» (ДК 021:2015: 71000000-8 — Архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги) з очікуваною вартістю 193 331,42 ₴.
Вже попередньо відомий єдиний учасник - ТОВ «Науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут «Полтавагропроект із сумою без знижки (193 331,42 ₴) миттєво, об 12 год. 03 хв. 29.03.2023 року, був визнаний переможцем.
12.05.2023 року відбулася піар – акція з прибуттям до місця майбутнього «захоронення» бюджетних коштів високоповажних гостей – народного депутата України Олега Кулініча, голови обласної ради Олександра Біленького, голови обласної військової адміністрації Дмитра Луніна та Зіньківського міського голови Сергія Максименка у супроводі інших осіб.
Після оглядин було вирішено прискорити роботи з вкладення коштів.
Вже 16.06.2023 року проєктна документація «вже напевне» була готова, бо Департаментом будівництва об 09 год. 24 хв. було розміщено оголошення на ресурсі PROZORRO на закупівлю послуги з Експертизи проектної документації по об'єкту: «Капітальний ремонт лабораторно-практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків за адресою вул. Погрібняка, 52, м. Зіньків, Полтавська область.» (ДК 021:2015: 71310000-4 — Консультаційні послуги у галузях інженерії та будівництва) з очікуваною вартістю 114 818,40 ₴. Переможець знов миттєво, об 09 год. 24 хв., визначився. Ним стало Товариство з обмеженою відповідальністю «Експертиза ЗО» з міста Харків.
Якимсь «дивовижним чином», при наявності в одній офісній будівлі разом з Департаментом будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації Філії Державного підприємства «Cпеціалізована державна експертна організація - центральна служба української державної будівельної експертизи» у Полтавській області, Департамент вже декілька років замовляє експертизи у приватній компанії, витрачаючи на це бюджетні кошти. За офіційними даними ТОВ «Експертиза ЗО» на замовлення Департаменту будівництва виконала 31 експертизу, а з бюджету Полтавської області до Харківської приватної кампанії сплачено 1 086 879,60 ₴.
Якість, правильність експертизи та принциповість експертів ми не оцінюємо, для цього в державі існують різні служби та контролюючі органи.
Просто цікаво, чому при кошторисній вартості проєкту більше 100 мільйонів гривень його експертизу не провела державна установа?
У серпні місяці цього року сталася непередбачувана подія — Зіньківський міський голова Сергій Максименко 10.08.2023 року склав з себе повноваження очільника міста та пішов у відставку, мотивувавши своє рішення тим, що тотальний вплив на громаду партії «Довіра» та її очільника перейшов усі розумні межі, заважає жити та працювати у інтересах громади.
Це повністю розв’язало руки партійцям у Зіньківській громаді.
Вже 04.09.2023 року об 09 год. 25 хв. Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) розмістив на ресурсі PROZORRO оголошення про закупівлю послуги на Виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: «Капітальний ремонт даху будівлі гуртожитку по вул. Погрібняка, 54 в м. Зіньків Полтавської області Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків» (ДК 021:2015 – 71000000-8 — Архітектурні, будівельні, інженерні та інспекційні послуги) з очікуваною вартістю 347 675,00 грн. Одночасно з розміщенням оголошення, об 09 год. 25 хв. 04.09.2023 року визначився переможець, за сумісництвом єдиний учасник — Товариство з обмеженою відповідальністю «Неоінжиніринг», ціна ні на копійку не зменшилася.
05.09.2023 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) розмістив на ресурсі PROZORRO оголошення на закупівлю послуги «Капітальний ремонт лабораторно-практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків за адресою вул. Погрібняка, 52, м.Зіньків, Полтавська область» (код ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт) з очікуваною вартістю 102 788 524,00 ₴. Єдиним учасником та переможцем цієї закупівлі стало Приватне підприємство «Полтава-паритет», вартість робіт традиційно не зменшилася, а вже 29.09.2023 року між ПП «Полтава-паритет» та Департаментом будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) був укладений відповідний договір.
Керівником ПП «Полтава-паритет» є Борщ Юлія Миколаївна, щодо якої відкрите кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України та з 21.03.2023 року знаходиться у судовому розгляді.
Не зважаючи на наявність довідки МВС, договір на 103 млн ₴ укладений.
18.09.2023 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) розмістив на ресурсі PROZORRO оголошення на закупівлю послуги «Капітальний ремонт даху будівлі гуртожитку по вул.Погрібняка, 54 в м.Зіньків Полтавської області Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків» (код ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт) з очікуваною вартістю робіт 9 416 218,00 ₴. Переможцем визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «Країна-Парк», а вартість робіт зменшилася до 8 879 918,91 ₴, з яким 12.10.2023 року Департамент й уклав договір.
16.10 2023 року на порталі PROZORRO з’явилося повідомлення Управління північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області про прийняття рішення про початок моніторингу процедури закупівлі та відповідний наказ.
НАКАЗ
16.10.2023 № 88-З
Полтава
Про початок моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2.Відповідальним працівникам забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
В. о. начальника Управління
Північно-східного офісу
Держаудитслужби
в Полтавській області Вадим ЄВТУХОВ
Додаток
до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області
16.10.2023 № 88-З
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу. Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі ідентифікатор закупівлі дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
2. UA-2023-09-05-013378-a, 05.09.2023, інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
В. о. начальника Управління
Північно-східного офісу
Держаудитслужби
в Полтавській області Вадим ЄВТУХОВ
Запит замовнику на пояснення
Дата: 2023-10-25 11:28:47
Запит про надання пояснень
В ході проведення моніторингу процедури закупівлі очікуваною вартістю 102788524,00 грн (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2023-09-05-013378-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 № 2, постала потреба в отриманні інформації та підтверджуючих документів з наступних питань:
— яким чином забезпечено виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) в частині оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному вебсайті протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель (п.4-1)?
— відповідно до додатку 2 тендерної документації для підтвердження наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, які потрібні для виконання робіт, відповідно до технічного завдання Замовника, учасник повинен подати довідку на фірмовому бланку за формою наведеною в таблиці №1 з документальним підтвердженням права власності на зазначені в довідці матеріально-технічну базу та обладнання. Разом з цим додатком 2 тендерної документації передбачений мінімально-необхідний перелік та кількість техніки для виконання робіт, яку учасник обов’язково включає до таблиці №1, де серед іншого обладнання передбачено екскаватор в кількості 2 одиниці. При цьому тендерною документацією (додаток 4 тендерної документації) передбачено, що у разі подання еквіваленту обладнання та матеріально-технічної бази, що вимагається Замовником в тендерній документації, учасник подає порівняльну характеристику запропонованого ним обладнання та матеріально-технічної бази, що підтверджує відповідність вимогам Замовника. Учасником ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВА-ПАРИТЕТ» в складі тендерної пропозиції надано довідку про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, в якій зазначений перелік техніки, зокрема, екскаватор (екскаватор-навантажувач) (CATERPILLAR 428E, реєстраційний номер 26698 BI), та свідоцтво про реєстрацію машини серія ЕЕ № 135376 (марка CATERPILLAR 428E та реєстраційний номер 26698 BI). Таким чином учасником ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВА-ПАРИТЕТ» в тендерній пропозиції подано, як наявність техніки екскаватор-навантажувач, в той час, як замовник вимагав екскаватор. Вказане свідчить, що учасником надано еквівалент матеріально-технічної бази, що вимагався Замовником. При цьому порівняльну характеристику учасником ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПОЛТАВА-ПАРИТЕТ» не надано.
— Крім того, учасником не виконано вимогу тендерної документації в частині підтвердження кваліфікаційного критерію «наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» в частині не підтвердження мінімально-необхідної кількості працівників для виконання робіт, котрих Учасник обов’язково включає до Таблиці № 2. Так, у додатку 2 до тендерної документації передбачено, що мінімально-необхідна кількість працівників для виконання робіт, котрих учасник обов’язково включає до Таблиці № 2 сумарно становить 16 працівників, тоді як учасником у складі тендерної пропозиції подано інформацію та документи стосовно 14 працівників (Геращенко С.В., Пономаренко Д.С., Чамара С.О., Ємельянов О.М., Півень О.М., Горбан О.В., Кавалер Т.І., Лабовкін А.Є., Борисенко О.І., Трохименко Д.В., Тонконог С.М., Таджибов С.С., Голубничий В.О., Рибчук В.Ю.).
З урахуванням викладеного тендерна пропозиція вказаного учасника не відповідала вимогам тендерної документації і підлягала відхиленню на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», що не забезпечено замовником. Надайте пояснення викладеному.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.
Відповіді ще немає
Чи дочекається керівниця Управління північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб (відома на Полтавщині особистість) , відповіді на запити управління, чи будуть нею вжиті усі заходи до скасування тендеру, чи знову вона знехтує законом та візьме «відкупні» — дочекаємося, побачимо вже найближчим часом.
Підсумовуючи вже витрачені бюджетні кошти, та кошти, сплановані для витрат у поточному та наступному роках, а це більше 113 мільйонів ₴ на проєктні та ремонтні роботи Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків, проведемо оціночний розгляд самого об’єкту таких значних вкладень бюджетних коштів.
За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Регіонального центру (https://zrcpto.com/) маємо, що проєктна потужність цього закладу 1290 учнівських місць, один із гуртожитків центру розташований по вулиці Дроздівська, 107, у центрі міста та має всі умови для проживання, зроблений ремонт, встановлені енергозберігаючі вікна та двері. Двоповерхова будівля розрахована на 135 осіб, кімнати для проживання на 2-3 осіб.
Є кімната для відпочинку з телевізором, наявна мережа інтернет, кухня з електроплитами та холодильниками. Наявна душова кімната з гарячою водою, тобто створені всі необхідні умови для проживання учнів, що прибули з іншої місцевості.
За відомостями з Реєстру суб’єктів освітньої діяльності Регіональний центр професійно-технічної освіти м.Зіньків має право одночасно навчати здобувачів професійно-технічної освіти за денною формою з присвоєнням у подальшому кваліфікації – «кваліфікований робітник» за спеціальностями: (5122) кухар та (7412) кулінар – 44 особи, (5141) перукар, перукар-модельєр, манікюрник – 51 особа, (6141) лісник та (5169) єгер – 23 особи, (7122) муляр, (7133) штукатур та (7132) ліцювальник-плиточник – 44 особи, (7231) слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та (8322) водій автотранспортних засобів – 43 особи, (7233) слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, (8331) тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, (8322) водій автотранспортних засобів – 53 особи, (7241) електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, (8322) водій автотранспортних засобів – 54 особи, (7433) кравець та (7435) закрійник – 56 осіб.
Таким чином, Регіональний центр професійно-технічної освіти м.Зіньків має ліцензований обсяг щодо одночасного навчання лише 305 осіб, але вибачте, це меньше, ніж лише чверть від проєктної потужності навчального закладу.
То навіщо це нам потрібно? . Та кому це потрібно?
На офіційному сайті закладу доступний звіт директора Регіонального центру професійно-технічної освіти м.Зіньків Харчук Надії Миколаївни про проведену роботу у 2021-2022 навчальному році.
На звіт за 2022-2023 навчальний рік очікувати ще зарано, тому аналізуємо звітній період минулого навчального року.
За регіональним замовленням у 2021 році до навчального закладу зараховано лише 135 учнів, на той час це 100% плану набору, тобто заклад не має більших ліцензованих обсягів.
Всього контингент учнів станом на 01.10.2021 року становив 316 учнів та 14 слухачів (всього 330), тобто трохи більше за опублікованого ліцензійного обсягу, але все одно у 4 рази менше від проєктної потужності навчального закладу (1290 учнівських місць).
На той час у закладі працювало 48 педагогічних працівників, які за інформацією мають відповідну освіту.
Чи достатньо 48 освітян для нормального навчання 330 учнів та слухачів майбутнім професіям? Чи це не завелика кількість?
Відповідь на ці питання залишимо посадовцям Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації (військової адміністрації).
На превеликий жаль, згадуваний раніше навчальний заклад взагалі не індексується на офіційному сайті Департаменту освіти та науки ПОДА.
Хіба таке можливо?
Можливо, він не існує?
Чи потрібно повернення до всім відомого фільму «Матриця»?
Нічого не існує, це все уява?
Схаменіться, люди !
Можновладці пиляють наші кошти, розмір «розпилу» по цьому закладу на сьогодні сягає більше 100 мільйонів гривень, і це тільки разові вкладення у ремонти. Поточне фінансове забезпечення – то вже інша справа.
Надалі зі звіту директора закладу встановлене наступне:
- РЦ ПТО має відповідну матеріально-технічну базу;
- заклад має навчально-практичний центр з професії «Швачка, кравець, закрійник»;
- заклад має обладнання для підготовки учнів з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та «Слюсар з ремонту с/г техніки»;
- в кабінеті інформатики проведений капітальний ремонт та обладнано новою комп’ютерною технікою;
- навчальні корпуси та гуртожитки повністю підключені до мережі інтернет;
- наявні 2 найпростіші укриття;
- заклад забезпечений первинними засобами пожежогасіння згідно норм, планами евакуації;
- навчальний корпус та гуртожитки обладнані автоматичною системою пожежної сигналізації;
- дерев’яні конструкції будівель оброблені протипожежним розчином.
Отже, Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків на сьогодні відповідає вимогам Міносвіти та може надавати освітні послуги.
Щодо перспектив розвитку цього закладу освіти. Відверто кажучи, перспективи розвитку відсутні. Процеси глобалізації ніхто не взмозі відмінити. Наразі молодь прямує на навчання до великих міст, обласних та районних центрів, у столицю.
Відображена на офіційному сайті РЦ ПТО м. Зіньків інформація про навчання 330 осіб та проживання у відремонтованому гуртожитку 60 осіб (при можливості 135 осіб) є реалією сьогодення, а попит на професії, за якими навчає РЦ ПТО, напевне, зменшуватиметься.
На селі зараз відсутні МТФ, тракторні бригади, ательє з індивідуального пошиву одягу.
Прикро, що не відбувається коригування необхідності робочих професій у навчальних планах чи програмах, та відповідності попиту на них у потенційних замовників.
Ще більш прикро, що на це витрачаються бюджетні кошти, а ділки від політики влаштовують піар-шоу та вкладення значних коштів у заздалегідь провальні проєкти.
Можливо нещодавно призначений голова Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін скористається наведеною нами інформацією та своїм нововведенням, адже приклад ефективної економії бюджетних коштів під час війни вже є, а процедура ця започаткована очільником області.
Очікуємо, що «Довіра» не увійде до довіри голови обласної державної адміністрації з пропозицією «дерибану» обласного бюджету, а «грошове свавілля» Олега Кулініча та його помічників буде зупинене.
Далі буде...