Питну воду в Іспанії отримують з повітря

СВІТ
09 серпня, 18:40
Питну воду в Іспанії отримують з повітря

Іспанський інженер розробив пристрій для вилучення питної води з розрідженого повітря

Автор стверджує, що його метою було постачання посушливих регіонів водою – наприклад, громад Намібії й поселень ліванських біженців.

Автором пристрою для отримання питної води став 82-річний інженер з Іспанії Енріке Вейга. Він створив цю машину ще під час суворої посухи на півдні Іспанії в 1990-х роках. Його розробка використовує електрику для охолодження повітря до тих пір, поки воно не конденсується в воду – той же ефект можна спостерігати при виділенні води на стінках кондиціонерів.

У той час як інші генератори води, що працюють за тим же принципом, для підтримки ефективності потребують високої вологості повітря та низьких температурах, машини Енріке працюють при температурі до 40 ° та вологості від 10% до 15%.

Тепер ці машини виготовляє компанія Aquaer, яку також заснував Енріке. Вона приносить чисту і безпечну воду громадам в Намібії й ліванському табору біженців. Крім того, до ініціативи Енріке Вейга приєднався в’єтнамський біженець Нхат Вуонг, що проживає у Швейцарії. Він заснував некомерційну організацію Water Inception, яка щодня поставляє в табори 500-літрову машину з водою.

Зараз Нхат Вуонг збирає кошти на установку сонячних панелей, щоб знизити витрати на електроенергію та зменшити вплив проєкту на навколишнє середовище.

вибір редакції
Читайте також:
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 20:28
Серед іншого відновлено процедуру позбавлення наукових ступенів.
17 листопада, 21:22
Питання довголіття з’явилося ще на зорі людської історії, сучасні досягнення науки тільки підсилюють інтерес до нього.
06 жовтня, 20:08
До такого висновку дійшли вчені, які спершу намагалися встановити, хто розумніший, коти чи собаки…
05 жовтня, 14:49
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 18:45
Сонце споживає майже 600 мільйонів тонн водню на секунду, який утворюється внаслідок внутрішніх реакцій.
09 вересня, 11:34