Питну воду в Іспанії отримують з повітря

СВІТ
09.08.2021, 18:40
Питну воду в Іспанії отримують з повітря

Іспанський інженер розробив пристрій для вилучення питної води з розрідженого повітря

Автор стверджує, що його метою було постачання посушливих регіонів водою – наприклад, громад Намібії й поселень ліванських біженців.

Автором пристрою для отримання питної води став 82-річний інженер з Іспанії Енріке Вейга. Він створив цю машину ще під час суворої посухи на півдні Іспанії в 1990-х роках. Його розробка використовує електрику для охолодження повітря до тих пір, поки воно не конденсується в воду – той же ефект можна спостерігати при виділенні води на стінках кондиціонерів.

У той час як інші генератори води, що працюють за тим же принципом, для підтримки ефективності потребують високої вологості повітря та низьких температурах, машини Енріке працюють при температурі до 40 ° та вологості від 10% до 15%.

Тепер ці машини виготовляє компанія Aquaer, яку також заснував Енріке. Вона приносить чисту і безпечну воду громадам в Намібії й ліванському табору біженців. Крім того, до ініціативи Енріке Вейга приєднався в’єтнамський біженець Нхат Вуонг, що проживає у Швейцарії. Він заснував некомерційну організацію Water Inception, яка щодня поставляє в табори 500-літрову машину з водою.

Зараз Нхат Вуонг збирає кошти на установку сонячних панелей, щоб знизити витрати на електроенергію та зменшити вплив проєкту на навколишнє середовище.

Читайте також:
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
вчора, 08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
27 березня, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22
Світ
Астрономи закликали захистити кілька місць на Місяці для наукових досліджень.
25 березня, 16:35
Життя
Участь в експерименті взяли майже 100 тисяч людей віком від 18 до 30 років. Їм демонстрували порноролики для з'ясування сексуального потягу.
24 березня, 11:15
Історія
Московитська історіографія від часів своєї появи за Єкатєріни II масштабно переписувала минуле України. Дісталося і степовим кочовикам.
21 березня, 20:15