Питну воду в Іспанії отримують з повітря

СВІТ
09.08.2021, 18:40
Питну воду в Іспанії отримують з повітря

Іспанський інженер розробив пристрій для вилучення питної води з розрідженого повітря

Автор стверджує, що його метою було постачання посушливих регіонів водою – наприклад, громад Намібії й поселень ліванських біженців.

Автором пристрою для отримання питної води став 82-річний інженер з Іспанії Енріке Вейга. Він створив цю машину ще під час суворої посухи на півдні Іспанії в 1990-х роках. Його розробка використовує електрику для охолодження повітря до тих пір, поки воно не конденсується в воду – той же ефект можна спостерігати при виділенні води на стінках кондиціонерів.

У той час як інші генератори води, що працюють за тим же принципом, для підтримки ефективності потребують високої вологості повітря та низьких температурах, машини Енріке працюють при температурі до 40 ° та вологості від 10% до 15%.

Тепер ці машини виготовляє компанія Aquaer, яку також заснував Енріке. Вона приносить чисту і безпечну воду громадам в Намібії й ліванському табору біженців. Крім того, до ініціативи Енріке Вейга приєднався в’єтнамський біженець Нхат Вуонг, що проживає у Швейцарії. Він заснував некомерційну організацію Water Inception, яка щодня поставляє в табори 500-літрову машину з водою.

Зараз Нхат Вуонг збирає кошти на установку сонячних панелей, щоб знизити витрати на електроенергію та зменшити вплив проєкту на навколишнє середовище.

Читайте також:
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24
Життя
Медики Женевської університетської клініки здійснили приголомшливе відкриття. З'ясовано, що музика зміцнює деякі нейронні зв'язки у мозку.
06 лютого, 14:53
Світ
Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.
02 лютого, 15:18
Історія
Близько 240 року до Різдва Христового давньогрецький філософ, на ім'я Ератосфен, зробив відкриття. Воно продовжує дивувати людей і по нині.
27 січня, 21:49