Південна Корея схвалила експорт з Польщі в Україну гаубиць Krab – Reuters

ВІЙНА
08 березня, 10:40
Південна Корея схвалила експорт з Польщі в Україну гаубиць Krab – Reuters

Країна тривалий час не коментувала поставки гаубиць, виготовлених із корейських компонентів.

Уряд Південної Кореї ще минулого року схвалив експортні ліцензії для Польщі на постачання Україні гаубиць Krab, які виготовлені з південнокорейських компонентів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на представника оборонних закупівель у Сеулі.

Бюро контролю за технологіями Адміністрації оборонних закупівель (DAPA) розглянуло та схвалило передачу, заявив агентству директор європейсько-азійського відділу Бюро міжнародного співробітництва Кім Хьонг Чол.

«Ми переглянули всю документацію та можливі проблеми всередині DAPA... потім ми прийняли рішення надати ліцензію на експорт до Польщі», — сказав він в інтерв’ю Reuters.

Раніше офіційні особи Сеула відмовлялися коментувати поставки Україні гаубиць Krab.

Заява представника DAPA є першим підтвердженням того, що Південна Корея офіційно погодилася хоча б опосередковано надати Україні компоненти для зброї для протистоянняр.

Вироблена польською компанією Huta Stalowa Wola, Krab — це самохідна гаубиця, створена шляхом поєднання південнокорейського шасі K9 Thunder, вежі британської BAE Systems, 155-мм гармати французької Nexter Systems і польської системи управління вогнем.

Після вторгнення росії в лютому минулого року Польща відправила в Україну 18 Krab у травні, і дві країни підписали замовлення на десятки інших.

Водночас слід уточнити, що станом на жовтень 2022 року на озброєнні Сил оборони України перебували 18 САУ польського виробництва, вітчизняне Міністерство оборони додатково замовило ще приблизно 60 одиниць "Крабів". 

Південна Корея схвалила експорт з Польщі в Україну гаубиць Krab – Reuters_1
Південна Корея схвалила експорт з Польщі в Україну гаубиць Krab – Reuters_3
Південна Корея схвалила експорт з Польщі в Україну гаубиць Krab – Reuters_5

Читайте також:
Війна
МЗС Британії підтримало атаку дронів на Москву
31 травня, 06:55
Політика
Спецслужби Словаччини викрили спробу росії втрутитися у майбутні парламентські вибори
29 травня, 13:10
Світ
Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.
26 травня, 18:54
Політика
"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі
26 травня, 06:50
Світ
Кривавий тандем азійських деспотій в особі Пекіна та Москви зміцнює відносини, адже поодинці вони не здатні протистояти колективному Заходу.
24 травня, 16:38
Опінії
Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!
22 травня, 20:02