Північній Македонії відкрили шлях до Євросоюзу

СВІТ
10.07.2022, 12:05
Північній Македонії відкрили шлях до Євросоюзу

США та Євросоюз підтримали угоду між Болгарією та Північною Мвкедонією, яка відкриє останній шлях до членства у ЄС

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен і високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель підтримали початок переговорів про вступ Північної Македонії до Європейського союзу. Текст спільної заяви керівників зовнішньополітичних відомств Сполучених Штатів та Євросоюзу оприлюднила пресслужба Державного департаменту США.

Сторони наголосили на «критичному моменті європейської історії», тож включення до складу Євросоюзу Північної Македонії (та Албанії) стане ключовим для зміцнення єдності усього континенту.

Блінкен та Боррель заявили, що вітають «компромісну пропозицію, яка враховує інтереси та проблеми як Північної Македонії, так і Болгарії на основі взаємної поваги, довіри та розуміння».

За їхніми словами, суверенне рішення північномакедонського парламенту щодо цього питання стане важливим для руху країни у напрямку Євросоюзу.

24 червня парламент Болгарії підтримав пропозицію головуючої в Раді ЄС Франції почати переговори про членство Північної Македонії в Європейському союзі.

Проект рішення, який був підтриманий голосами 170 депутатів, зобов’язує уряд Болгарії схвалити «французьку пропозицію», головною метою якої є зняття вето, яке Болгарія наклала на початок переговорів про членство Північної Македонії в ЄС. При цьому спочатку міністри закордонних справ Болгарії та Північної Македонії мають підписати двосторонній протокол, у якому містяться конкретні кроки для виконання умов Болгарії.

«Французька пропозиція» – це документ, в якому містяться переговорні умови для Північної Македонії з додатковими протоколами до них, а також висновки Ради ЄС про скликання Першої міжурядової конференції зі Скоп’є.

Даний документ включає такі вимоги, як включення болгар до конституції Північної Македонії, захист прав та інтересів меншин у Північній Македонії, взяття чітких зобов’язань щодо боротьби з «мовою ворожнечі» в країні та вирішення питання македонської мови у спосіб, який не буде вступати в пряме протиріччя з болгарською позицією по даній темі.

Читайте також:
Політика
Туреччина має надію на досягнення згоди між Азербайджаном та Вірменією стосовно Зангезурського коридору, який буде корисним для регіону.
21 липня, 21:18
Політика
путіну краще не випробовувати терпіння президента США. Китаю, Індії та Бразилії слід відмовитися від дешевої російської нафти.
21 липня, 10:33
Війна
У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.
21 липня, 08:23
Політика
В адміністрації президента США посилюються прихильники угод із Китаєм.
20 липня, 21:03
Світ
Очікується, що у 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії, який визначить принципи організації влади на острові.
13 липня, 17:28
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12