По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?

Опінії
25 травня, 15:47
По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?

Противник, безумовно, продовжуватиме атаки на Харківському напрямку, і, цілком імовірно, на Сумському.

Волонтер АТО, активіст ініціативи “Армія SOS”

У ворога тут дуже вигідне становище — ми не можемо бити західною зброєю по його тилових базах, скупченнях військ, складах з боєприпасами і паливом на російській території, а своїх далекобійних засобів ураження практично немає — «Точки-У» майже закінчилися, «Вільха» вже закінчилася, ще не почавши серійно вироблятися, ракет до «Смерчів» і «Ураганів» немає, «Гради» не добивають, використовувати авіацію з бомбами — самогубство, а високоточні далекобійні дрони — не та зброя, яку слід застосовувати по площинним цілям, і немає її в такій кількості.

Є два варіанти вирішення проблеми.

Перший — просити Захід дозволити застосовувати «Хаймарси», «Атакамси», «Сторм Шедоу» по Брянській і Курській областях.

Другий — робити ракети самим. Тут згадується відразу переробка зенітних ракет «С-200» для роботи по наземних цілях. Цілком собі хороший варіант, який поки що чомусь не застосовується масово.

А ще згадуються успіхи палестинців, які за підтримки Ірану, на основі іранських ракетних напрацювань (які - похідні від радянських ще ракет), зробили свої ракети з потужними бойовими частинами та дальністю до 250 км, які виробляють та ховають у Секторі Газа, і які застосовують проти Ізраїлю.

По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?_1По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?_2По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?_3По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?_4По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться в Україні?_5

З інженерного погляду повторити цей досвід неважко. Комплектуючі, металообробку можна частково робити в Україні, частково замовляти на підприємствах дружніх країн. Хімію - компоненти ракетного палива можна теж робити в Україні із західних компонентів. Принаймні ракетні прискорювачі для безпілотників у нас уже виробляють серійно, а велика ракета - це великий ракетний прискорювач, тільки й усього.

По грошах ракети не дорожчі за безпілотники великої дальності. Чому вони не робляться - мені невідомо. Може ви мені скажете?

Читайте також:
Війна
Американська військово-промислова компанія Northrop Grumman Corporation вважається одним із найбільших у світі виробників зброї
19 червня, 11:07
Світ
Компанія Baykar Makina представила тактичний дрон Kalkan Diha з можливістю здійснювати вертикальний зліт та посадку.
10 червня, 09:35
Війна
Україна також отримала ліцензію на виробництва снарядів калібру 155 мм.
07 червня, 17:05
Світ
Загалом на виробництво боєприпасів виділено близько 6 млрд доларів.
03 травня, 16:55
Війна
Військкомати забирають збирачів дронів в окопи
26 квітня, 17:10
Війна
Німецька компанія Quantum-Systems GmbH відкрила завод БПЛА і центр розробки в Україні.
19 квітня, 16:27