Почав діяти закон, що спрощує отримання дозволів на будівництво

ПОЛТАВА
12.06.2017, 08:52
Почав діяти закон, що спрощує отримання дозволів на будівництво

Набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який спрощує процедуру отримання дозвільної документації у будівництві.

Номінально закон має поліпшити позиції України за рейтингом «Отримання дозволів на будівництво» та зменшити рівень корупції у цій галузі. Чи справді такі заходи підуть на користь?

Полтавська практика показує, що, скоріше за все, ні. Варто пригадати лише нещодавні події, пов'язані з забудовою арки по вулиці Соборності. Тоді протистояння мешканців цього будинку з забудовниками перетворилося на криваву бійню.

В ТЕМУ: Полтавці кажуть про «діабет» влади: «Від цукру - до тушок, тітушок і крові»

Прибудова до кінотеатру Котляревського. Забудовник, нібито має усі дозволи на руках, але полтавці, згадуючи, що колишній дім дворянський Губернський дім є архітектурною памёяткою, обурюються та виходять на мітинги проти прибудови. Нагадаємо, що наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, цитата: «забороняється будівництво капітальних будівель і споруд, шляхові і земляні роботи, що змінюють ландшафт, що охороняється».

Додамо до цього епопею зі спаленням музичних класів Базилевич та забудови на тому місці нового ресторанно-готельного комплексу «Атмосфера».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Полтава, яку ми втратили: Музичні класи Феофанії Базилевич

Забудова біля «Універсаму» на вулиці 23 вересня. Там під виглядом МАФів вирішили забудувати частину парковки, але активісти знову не підтримали цю ініціативу та кілька разів громили забудову та спалювали огорожу і будматеріали.

Якщо в подіях «Арки» хтось врятував правоохоронців від народного гніву, хтось не робитиме цього в ситуації з ЖК Сірика.

Забудовник ТОВ «Новос Девелопмент», афільований із депутатом Полтавської облради від «Батьківщини», провокує чергове кровопролиття в центрі Полтави.

15 червня забудовник має ввести в експлуатацію житловий комплекс по вул. Ляхова, 10, збудований із численними порушеннями норм прибудинкової території, пожежної безпеки тощо.

БІЛЬШЕ: Забудовник провокує черговий кривавий конфлікт у Полтаві

Історія мешканців по вул. Ляхова повторилася у подіях навколо «Газетної арки». Депутат-забудовник Степаненко використовувала той самий арсенал: нагнані тітушки, провокатори, куплені правоохоронці, які під гаслом «Не допустити порушення громадського порядку» відверто боронили інтереси забудовника, силовики.

Віктор Карпенко 


Читайте також:
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
вчора, 14:34
На автошляху Т-1709 Оржиця-Хорол сталася дорожньо-транспортна пригода за участю вантажівки "МАЗ" із причепом.
вчора, 09:27
Вже завтра, 23 вересня, десантно-штурмові загони ЗСУ і бійці сил спеціальних операцій США проведуть навчання у небі над Полтавою.
вчора, 08:36
Безкарності правоохоронців немає меж, особливо у сфері захисту природних ресурсів.
21 вересня, 15:15
Доведені до відчаю через постійне безгрошів'я та невизначеність люди, перекрили одну з головних вулиць Кременчука.
21 вересня, 13:30
Олігарх Костянтин Жеваго взявся банкрутити один із найбільших вітчизняних машинобудівних заводів.
21 вересня, 10:33