Почав діяти закон, що спрощує отримання дозволів на будівництво

ПОЛТАВА
12.06.2017, 08:52
Почав діяти закон, що спрощує отримання дозволів на будівництво

Набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який спрощує процедуру отримання дозвільної документації у будівництві.

Номінально закон має поліпшити позиції України за рейтингом «Отримання дозволів на будівництво» та зменшити рівень корупції у цій галузі. Чи справді такі заходи підуть на користь?

Полтавська практика показує, що, скоріше за все, ні. Варто пригадати лише нещодавні події, пов'язані з забудовою арки по вулиці Соборності. Тоді протистояння мешканців цього будинку з забудовниками перетворилося на криваву бійню.

В ТЕМУ: Полтавці кажуть про «діабет» влади: «Від цукру - до тушок, тітушок і крові»

Прибудова до кінотеатру Котляревського. Забудовник, нібито має усі дозволи на руках, але полтавці, згадуючи, що колишній дім дворянський Губернський дім є архітектурною памёяткою, обурюються та виходять на мітинги проти прибудови. Нагадаємо, що наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, цитата: «забороняється будівництво капітальних будівель і споруд, шляхові і земляні роботи, що змінюють ландшафт, що охороняється».

Додамо до цього епопею зі спаленням музичних класів Базилевич та забудови на тому місці нового ресторанно-готельного комплексу «Атмосфера».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Полтава, яку ми втратили: Музичні класи Феофанії Базилевич

Забудова біля «Універсаму» на вулиці 23 вересня. Там під виглядом МАФів вирішили забудувати частину парковки, але активісти знову не підтримали цю ініціативу та кілька разів громили забудову та спалювали огорожу і будматеріали.

Якщо в подіях «Арки» хтось врятував правоохоронців від народного гніву, хтось не робитиме цього в ситуації з ЖК Сірика.

Забудовник ТОВ «Новос Девелопмент», афільований із депутатом Полтавської облради від «Батьківщини», провокує чергове кровопролиття в центрі Полтави.

15 червня забудовник має ввести в експлуатацію житловий комплекс по вул. Ляхова, 10, збудований із численними порушеннями норм прибудинкової території, пожежної безпеки тощо.

БІЛЬШЕ: Забудовник провокує черговий кривавий конфлікт у Полтаві

Історія мешканців по вул. Ляхова повторилася у подіях навколо «Газетної арки». Депутат-забудовник Степаненко використовувала той самий арсенал: нагнані тітушки, провокатори, куплені правоохоронці, які під гаслом «Не допустити порушення громадського порядку» відверто боронили інтереси забудовника, силовики.

Віктор Карпенко 


Читайте також:
Згідно з повідомленням, у жінки сталося загострення хронічної гастроентерологічної хвороби.
13:32
В однієї з жінок, що перебувають на карантині, підвищилася температура.
13:15
22 лютого всі охочі полтавці мали змогу відвідати мотиваційну лекцію Тетяни Воротіліної.
13:10
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
вчора, 13:05
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
21 лютого, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
21 лютого, 08:40