Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС

30.12.2022, 16:55
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС

"Красти, красти, все вкрасти" - новий слоган ГУ ДСНС у Полтавській області

2 грудня 2022 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області опублікувало у системі Prozorro звіт про закупівлю.

Під час війни ГУ ДСНС у Полтавській області вирішило провести : "Капітальний ремонт (із частковою заміною окремих елементів) громадського будинку адміністративно-побутової будівлі Головного управління ДСНС України у Полтавській області, літера А-4 за адресою м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, 26/1" за майже шість мільйонів гривень.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_1

Дана закупівля відбулася без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_3

Аргументуючи проведення закупівлі без застосування відкритих торгів у ДСНС посилалися на Постанову КМУ № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування".

Відповідно до пункту 13 даної постанови: Придбання замовниками... робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли:

пп. 3(1) - публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються для: проведення заходів із мобілізації та цивільного захисту;

пп. 4 - існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником;

Ми не розуміємо нагальність потреби проведення капітального ремонт (із частковою заміною окремих елементів) громадського будинку адміністративно-побутової будівлі Головного управління ДСНС України у Полтавській області за шість мільйонів гривень і те, яким чином ця закупівля підпадає під зазначені норми постанови КМУ.

ДСНС України у Полтавській області не надали у звіті про закупівлю жодної тендерної документації, також до звіту не було прикріплено укладеного договору.

Єдиним документом, який було прикріплено у Prozorro став протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_5
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_7

З даного протоколу ми дізнаємося, що ремонтні роботи має проводити ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ВІАЛБУД-ПОЛТАВА".

ПП "ВІАЛБУД-ПОЛТАВА" засноване у 2006 році.

Власниками підприємства є Олександр Кривошей та Віталіна Пуценко.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_9
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_11

Варто зауважити, що підприємство не надто активно бере участь у державних закупівлях. Востаннє підприємство ставало учасником державних тендерів у 2011 році.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_13

Але у 2022 році підприємство вирішило провести капітальний ремонт приміщення ДСНС України у Полтавській області.

Фінансові показники підприємства теж не вражають, останніми роками підприємство заробляло максимум 3,5 млн грн.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_15

Але 2022 рік став "фартовим" для підприємства і воно отримало підряд на ремонтні роботи оминувши процедуру відкритих торгів.

Отже, під час війни, ДСНС України у Полтавській області вирішило витратити бюджетні кошти на капітальний ремонт власного приміщення. За дивним збігом обставин, закупівля була оголошена в кінці бюджетного року, коли ДСНС потрібно було освоїти бюджетні кошти.

Які роботи мали проводитися і які роботи було проведено - невідомо, як невідомо і про строки проведення робіт, адже договір з ПП "ВІАЛБУД-ПОЛТАВА" так і не був опублікований.

Держаудит служба мала б ретельно перевірити дану закупівлю, адже є цілком обґрунтовані підозри, що жодні ремонтні роботи у приміщенні ДСНС України у Полтавській області не проводилися.

Нагадаємо, що Володимир Салогуб уже фігурував цьогоріч у корупційному скандалі. Це сталося через його кума та водночас очільника Лубенського районного відділу ГУ ДСНС в Полтавській області Володимира Башлія.

Але тоді Салогубу та Башлію вдалося уникнути відповідальності.

Взагалі, питань до ДСНС у Полтавській області та її очільника Володимира Салогуба виникає чимало.

Наприкінці 2021 року Володимир Салогуб та його заступник з питань нагляду за пожежною і техногенною безпекою Володимир Гришанін вступили в злочинну змову з в.о. директора Кременчуцького НПЗ Русланом Ляпкою, та в обмін на відсутність перевірок та не притягнення до відповідальності з боку ДСНС вони стали щомісячно отримувати від заводу "благодійну допомогу" бензином А95 у кількості 6 тонн.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_17
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_19

Для цього була організована наступна схема:

Кременчуцький НПЗ щомісяця переказував гроші за 6 тонн бензину А95 на фірму "АВІАС" "ТОРГОВИЙ ДІМ "КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС", головою наглядової ради якого є Павло Хованець.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_21

Хованець віддавав бензин у талонах своєї мережі заправок благодійному фонду. Це все оформлялося через Полтавську обласну благодійну організацію "ФОНД БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ", керівником якого В'ячеслав Вишня, який за документами передавав цей бензин до Кременчуцького, Миргородського та Лубенського загонів ДСНС Полтавської області, де він списувався.

Цей фонд має доволі цікаву історію.

Заснований він був у далекому 2008 році. Він продовжує працювати дотепер, але у 2011 році він опинився під пильною увагою СБУ.

Управлінням СБ України в Полтавській області, на виконання завдань покладених на органи СБ України здійснювалася перевірка фінансово-господарської діяльності посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Полтавської обласної благодійної організації «Фонд безпеки життєдіяльності» при УМНСУ в Полтавській області.

Було встановлено, що співробітниками Управління МНС України в Полтавській області під час перевірок обєктів підприємницької діяльності Полтавської області, створюються умови для того, щоб керівники чи особи відповідальні за протипожежну безпеку, надавали спонсорську грошову допомогу. У разі згоди СПД надати спонсорську допомогу, грошові кошти перераховуються на рахунок Фонду.

Суми грошових коштів, які перераховуються приватними структурами на рахунок зазначеного благодійного Фонду в залежності від виду обєкта який вводиться в експлуатацію чи перевіряється можуть сягати від 10 тисяч грн. до 20 тисяч грн.

У подальшому грошові кошти перераховуються з рахунку Фонду на рахунки комерційних структур, через можливості яких переводяться в готівку. Також, за вказані грошові кошти здійснюється придбання матеріальних цінностей, нібито для потреб Управління, які в подальшому не ставляться на бухгалтерський облік, а привласнюються посадовими особами Управління МНС України в Полтавській області.

Таким чином, дії посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Фонду наносили шкоду державним інтересам у фінансовій та кредитно-банківській сфері.

Як бачимо, 12 років тому схема хабарів через «Фонд безпеки життєдіяльності» вже працювала, але Салогуб, Гришанін та Вишня вирішили її дещо модернізувати, щоб менше привертати увагу правоохоронців.

Варто також зазначити, що з самого початку діяльності фонду його незмінним керівником був і є В'ячеслав Вишня.

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_23

У 2011 щость пішло не так, чи то ДСНСникам вдалося знайти спільну мову з СБУшниками, чи то виникли якісь важливіші справи, але до логічного завершення справву спецслужбісти не довели.

А даремно, адже знахабнілі ДСНСники продовжують свою протиправну діяльність донині.

Виникає логічне питання : чому фонд не профінансував капітальний ремонт приміщення ДСНС у Полтавській області ? Невже у Вишні не знайшлося б 6 мільйонів гривень ? Впевнені, що якщо правоохоронці знову візьмуться за «Фонд безпеки життєдіяльності», то знайдуть там набагато більше... Але Салогуб вирішив взяти 6 мільйонів з бюджету воюючої країни.

В'ячеслав Вишня тісно пов'язаний з ГУ ДСНС у Полтавській області, він тривалий час є "завідувачем виставки / ГУ ДСНС України у Полтавській області".

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_25

Ба більше, за даними аналітичної системи YouControl, окрім «Фонду безпеки життєдіяльності» В'ячеслав Миколайович пов'язаний з іншими благодійними та громадськими організаціями, які зареєстровані за однією адресою з  «Фондом безпеки життєдіяльності».

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_27

Правоохоронцям варто звернути увагу на їх "благодійну" та "громадську" діяльність в інтересах ДСНС України у Полтавській області.

Варто також зазначити, що співробітники ДСНС у Полтавській області є отримувачами доходу від БО та ГО під керівництвом Вишні:

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_29
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_31
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_33
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_35
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_37
Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_39

Повертаючись до схеми з Кременчуцьким НПЗ, варто зауважити, що фактично на підрозділи передавалися лише 3 тонни, а 3 тонни розкрадалися Салогубом та Гришаніним. Свою частку мав і Вишня.

У пожежній охороні бензин А95 мало застосовується, списати правильно його неможливо, тим більше у такій кількості і вже з мінусом 50%. Тим паче, що крім "благодійного пального" ДСНС закуповувало пальне через Prozorro:

Подарунки від Діда Мороза для керівництва ДСНС_41

Таким чином у схему крадіжки під час війни було втягнуто цілу групу співробітників, а Салогуб та Гришанін щомісяця незаконно збагачувалися.

Світло на всі ці питання міг би пролити аудит ГУ ДСНС у Полтавській області... але це малоймовірно, адже дружина Володимира Салогуба Ірина Салогуб очолює Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області.

Слід зауважити, що керівник 4-го державного пожежно-рятувального загону (з охорони об'єктів ПАТ «Укртатнафта» м. Кременчук) Ігор Костюк, який довідався про цю схему, намагався протидіяти її реалізації. Проте, Ляпка поскаржився на нього Салогубу, який неодноразово намагався його звільнити. Лише втручання очільника ДСНС Сергія Крука врятувало Костюка від звільнення.

Враховуючи викладене, у діях посадових осіб ДСНС України у Полтавській області Володимира Салогуба, Володимира Гришаніна, В'ячеслава Вишні вбачаються ознаки злочинів передбачених ст.ст. ККУ :  Стаття 191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; Стаття 209 - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; Стаття 210 - Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (станом на 01.01.2022 становить 1 240 500 грн); Стаття 364 - зловживання владою або службовим становищем (наприклад, свідоме порушення закону всупереч інтересам служби з метою отримання для себе або інших осіб матеріальних благ, якщо це спричинило матеріальну шкоду державі на суму, яка в 100 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (станом на 01.01.2022 > 124 050 грн); Стаття 368 - Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання  неправомірної вигоди службовою особою; Стаття 368-5 - незаконне збагачення (набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на 6500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (станом на 01.01.2022 > 8 063 250 грн); Стаття 369-2 - Зловживання впливом.

Додатковою кваліфікуючою ознакою даних злочинів є те, що вони були вчинені під час дії воєнного стану.

Уважати дану публікацію офіційним повідомленням НАБУ та САП про злочин, вчинений посадовими особами ГУ ДСНС у Полтавській області Володимиром Салогубом, Володимиром Гришаніном, В'ячеславом Вишнею за ст. ст. 191, 209, 210, 364, 368, 368-5, 369-2 КК України.

Останній Бастіон продовжує пильно слідкувати за протиправною діяльністю посадових осіб ДСНС України. Вказані посадовці обов'язково мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності, адже такі прояви корупції під час війни - це мародерство.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Новини
Одеська міська рада за бюджетні кошти відремонтувала водогін для ТОВ «Інфокс» олігарха Миколи Злочевського.
вчора, 16:26
Кримінал
Заступник міністра аграрної політики виїхав за кордон і не повернувся
вчора, 16:01
Політика
Дії «Державного оператора тилу» (ДОТ) завдають значної шкоди державним фінансам, а також зривають процес забезпечення армії харчуванням.
23 квітня, 16:37
Кримінал
НАБУ розшукує двох бізнесменів, котрих підозрюють в участі у схемі контрабанди на митниці.
23 квітня, 15:35
Опінії
Для розуміння того, наскільки укорінена у нас була корупція.
23 квітня, 15:07
Кримінал
Його звинувачують у заволодінні державною землею на майже 300 мільйонів гривень
23 квітня, 09:45