Погляньте ще раз на цю точку. Це тут. Це наш дім. Це ми.

16 травня, 14:46
Погляньте ще раз на цю точку. Це тут. Це наш дім. Це ми.

У цій грандіозній порожнечі немає натяку на те, що хтось прийде нам на допомогу, щоб врятувати нас від нашого ж невігластва

Всі, кого ви любите, всі, кого ви знаєте, все, про кого ви коли-небудь чули, всі люди, що коли-небудь існували, прожили свої життя на ній.

Безліч наших насолод і страждань, тисячі самовпевнених релігій, ідеологій та економічних доктрин, кожен мисливець і збирач, кожен герой і боягуз, кожен творець і руйнівник цивілізацій, кожен король і селянин, кожна закохана пара, кожна мати і кожен батько, кожен винахідник і мандрівник, кожен викладач етики, кожен брехливий політик, кожна "суперзірка", кожен "найбільший лідер", кожен святий і грішник в історії нашого виду жили тут - на смітинці, підвішеній у сонячному промені.

Наші бравади, наша уявна значущість, ілюзія про наш привілейований статус у всесвіті - всі вони пасують перед цією точкою блідого світла.

Наша планета - лише самотня порошинка у навколишній космічній темряві. У цій грандіозній порожнечі немає натяку на те, що хтось прийде нам на допомогу, щоб врятувати нас від нашого ж невігластва.

© Карл Саган -  американський астроном і науковець.

Читайте також:
Світ
Надіюся, ми собі дамо з ним раду
10:55
Життя
Звичка виникає після багаторазового повторення однієї й тієї ж дії – коли ця дія перестає вимагати вольових і пізнавальних зусиль.
вчора, 16:51
Економіка
Що треба знати 9 мільйонам споживачам
вчора, 12:45
Життя
"МИР Є ТАКИМ КОРОТКИМ МОМЕНТОМ В ІСТОРІЇ, КОЛИ ВСІ ПЕРЕЗАРЯДЖАЮТЬСЯ" - © Томас Джефферсон
24 червня, 15:45
Опінії
Паспорт можна, хоч і важко, поміняти. А ось совість та принципи не купиш ні за яку нерухомість.
21 червня, 16:45
Опінії
Окупантів-зайд виб'ємо, з їхнім порнографічним «міром» − важче
20 червня, 16:45