Погляньте ще раз на цю точку. Це тут. Це наш дім. Це ми.

16.05.2022, 14:46
Погляньте ще раз на цю точку. Це тут. Це наш дім. Це ми.

У цій грандіозній порожнечі немає натяку на те, що хтось прийде нам на допомогу, щоб врятувати нас від нашого ж невігластва

Всі, кого ви любите, всі, кого ви знаєте, все, про кого ви коли-небудь чули, всі люди, що коли-небудь існували, прожили свої життя на ній.

Безліч наших насолод і страждань, тисячі самовпевнених релігій, ідеологій та економічних доктрин, кожен мисливець і збирач, кожен герой і боягуз, кожен творець і руйнівник цивілізацій, кожен король і селянин, кожна закохана пара, кожна мати і кожен батько, кожен винахідник і мандрівник, кожен викладач етики, кожен брехливий політик, кожна "суперзірка", кожен "найбільший лідер", кожен святий і грішник в історії нашого виду жили тут - на смітинці, підвішеній у сонячному промені.

Наші бравади, наша уявна значущість, ілюзія про наш привілейований статус у всесвіті - всі вони пасують перед цією точкою блідого світла.

Наша планета - лише самотня порошинка у навколишній космічній темряві. У цій грандіозній порожнечі немає натяку на те, що хтось прийде нам на допомогу, щоб врятувати нас від нашого ж невігластва.

© Карл Саган -  американський астроном і науковець.

Читайте також:
Життя
Оглядовий майданчик на Замковій горі знову доступний для відвідувачів.
вчора, 19:44
Опінії
Капітан Вакарчук і секретна війна за кордоном.
25 червня, 19:44
Позиція
Як графоманія лікує психопатію (історія хвороби пацієнта Ігоря Гавриленка)
21 червня, 15:15
Політика
Елітні квартири «в стилі МінДіча- Зеленського» у Києві підірвали мережі.
20 червня, 19:44
Війна
«Просто людина виїжджає в нікуди».
20 червня, 19:22
Опінії
Між кров'ю та лайками: втеча з цифрового пекла
18 червня, 19:07