Поле битви – Полтавщина: жінки-кандидати і аналіз їх результатів

ПОЛТАВА
07.11.2014, 08:23
Поле битви – Полтавщина: жінки-кандидати і аналіз їх результатів

У попередній публікації ми розповідали про переможців і переможених на цих виборчих перегонах. Говорили майже виключно про чоловіків. Тепер же зачепимо тему прекрасної половини і її участі на виборах у якості кандидатів.

Жінки ще й досі є скоріше виключенням у нашій політиці, хоч з кожним роком їх стає все більше.

На виборах у народні депутати зі 137 кандидатів було лише 11 жінок (тобто менше 10%). Що найцікавіше – і два роки тому на виборах серед 90 кандидатів було так само 11 жінок. Тобто ми бачимо, що зі зростанням чисельності кандидатів на Полтавщині, кількість жінок не збільшується.

Жодна жінка-кандидат не отримала перемоги на восьми округах Полтавщини, проте деякі з них показали серйозний результат і змусили понервувати навіть досвідчених у політиці чоловіків.

Рекордним по кількості жінок став 144 округ. Їх тут було аж 5 проти 15 чоловіків. Тут між собою змагалися Сергій Каплін і Юрій Кривошеєв. Найбільший серед жінок-кандидатів показала Ірина Балибіна (самовисування, але позиціонувала себе як «Полтавський патріотичний блок» – єдина жінка у цій спільноті серед 7 чоловіків) – третє місце, 6,24% або 4960 голосів. Мало того, вона перемогла і ще 13 чоловіків-суперників і 4 жінок на окрузі. Ірина Вікторівна через газету «Рідна Полтавщина» критикувала фаворита перегонів Сергія Капліна.

Суперницями Ірини Балибіної були ще 4 жінки: Ольга Жуковська («УНП»), Олена Лавриненко («Опозиційний блок»), Віра Маслак (самовисування), Віта Чопенко (самовисування). Їх результати у сумі ледве перевищують до 5%.

Тетяна Корост, яка була єдиною жінкою-кандидатом по 145 округу, сплутала всі карти основним конкурентам – «свободівцю» Юрію Бублику і самовисуванцю Андрію Матковському. Тетяна Михайлівна занадто пізно розпочала свою кампанію, але стала чи не найбільшим відкриттям цих перегонів на Полтавщині. Результат – друге місце, 20,34% або 15 718 голосів. Якби Тетяна Корост зняла свою кандидатуру на користь того чи іншого фаворита перегонів, то долю мандату на окрузі було б вирішено. А так інтрига трималася до останнього. Такий хороший результат дає кандидату впевненість у успішному проведенні місцевої кампанії.

146 і 147 округи мали по одній жінці-кандидату – Оксана Піддубна («Воля») і Людмила Гилюн («Солідарність жінок України»). Але їх результати не дають змоги говорити про успіх. Так, у першому випадку – 8-е місце і 4,49% або 3406 голосів. У другому – 16-е місце і 1,27 або 961 голос.

148 і 151 округи взагалі були виключно чоловічими.

На 149 окрузі єдина жінка, Альона Кіяниця, зайняла передостаннє тринадцяте місце з результатом 0,75% або 551 голос.

Рекорд серед голосів, набраних жінками-кандидатами на Полтавщині, тримає «свободівець» Ганна Капустян. Вона зайняла друге місце, поступившись лише постійному переможцю на 150 окрузі, Костянтину Жеваго. Її результат – 25,82 % або 19730 голосів. Ганна Тимофіївна отримала перемогу над 8 чоловіками і ще однією жінкою. Тетяна Гузь, представляла «Опозиційний блок». Вона отримала 5 місце і 3,94% або 3016 голосів.

Цікаво те, що за кількістю голосів Ганна Капустян набрала більше голосів, ніж кожен з 5 переможців на своїх округах – Олег Кулініч, Юрій Шаповалов, Юрій Бублик, Андрій Река та Костянтин Іщейкін.

Загальна кількість голосів, відданих виборцями Полтавщини за жінок, становить 52 357, або 8,13% загальної кількості виборців, що проголосували 26 жовтня 2014 р.

Таким чином, ми бачимо, що жінки на Полтавщині вже на рівних конкурують з чоловіками і часом показують високі результати. Можливо, вже на наступних виборах у парламент ми побачимо і своїх народних депутатів серед прекрасної половини людства.

У наступній публікації ми розкажемо про кандидатів, які були учасниками АТО і проаналізуємо їх результати.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»


Читайте також:
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
вчора, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
вчора, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
25 вересня, 12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
25 вересня, 09:42