Поліція підозрює УГВ та «Укрбургаз» у мільйонних крадіжках державного палива

15 жовтня, 14:09
ПОЛТАВА
Поліція підозрює УГВ та «Укрбургаз» у мільйонних крадіжках державного палива

Правоохоронці через суд арештували документацію «Укргазвидобування» та «Укрбургазу». Компанії підозрюються у створенні організованої злочинної групи, яка щомісячно викрадала державного дизпалива на 2,4 млн грн.

Октябрський райсуд Полтави наклав арешт на майно та документацію БУ «Укрбургаз» й АТ «Укргазвидобування» (повний перелік арештованого майна у тексті ухвали ТУТ).

Підставою арешту стало звернення слідчого СВ Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області.

У тексті судової ухвали Октябрського райсуду Полтави від 04.07.2019 року йдеться, що службові особи БУ «Укрбургаз» і АТ «Укргазвидобування» організували схему з розкрадання дизельного пального у значних розмірах, шляхом внесення недостовірних відомостей до документальних матеріалів (бурових журналів, товарно-транспортних накладних тощо) про обсяги приймання передачі палива.

У тексті, зокрема, йдеться:

«Організованою злочинною групою привласнюється та реалізуються за готівку до 80 м3 дизельного палива, на суму близько 2,4 млн. грн. щомісячно, які в подальшому розподіляються між її учасниками.

Встановлено, що норми необхідності пального для спецтехніки БУ «Укрбургаз», яка використовується на бурових майданчиках філії АТ «Укргазвидобування» завищені в рази, контроль за списання пального та відповідності витраченого пального виконаним обсягам робіт не здійснюється.

Надалі графік заправки спецтехніки службовими особами ПВТТС складається так, щоб фактична заправка чергувалася з заправкою «на папері». В останньому випадку бензовоз, який нібито виїжджає на заправку техніки, фактично зливає дизельне пальне в попередньо обумовлених місцях. В свою чергу водії бензовозів спільно з водіями спецтехніки з відома керівництва ПВТТС БУ «Укрбургаз» вносять недостовірні відомості до документів щодо факту отримання та використання пального.

Під час оперативно-розшукових заходів встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні посадові особи Полтавського відділення технологічного транспорту і спецтехніки БУ «Укрбургаз»».

У розпорядженні «Останнього Бастіону» опинилася інформація, що до крадіжок дизпалива причетні Ігор Негруб, Андрій Хоменко, Іван Андрущенко, Владислав Гулява, Юрій Медведєв.


Читайте також:
Новим прокурором Полтавської області стане Ярослав Голинський.
15:56
5 грудня до 1-ї міської клінічної лікарні Полтави був доставлений чоловік із серйозною травмою руки. Причина травмування – розрив петарди.
08:21
У Полтаві в історичній частині міста побудували багатоповерховий житловий будинок зі значними порушеннями.
07:52
Резонансне затримання, яке відбулося в Полтаві у вересні цього року, та подальші процесуальні дії стосовно Самвела Мартиросяна мають замовний характер, стверджують адвокати.
вчора, 13:26
Новий український дизель-потяг ДПКр-3 готовий до обслуговування пасажирів на залізничній гілці між аеропортом Бориспіль і головним вокзалом Києва.
вчора, 11:05
У Пирятині відбулися громадські слухання з приводу випрацювання схеми розвитку і стратегічно-екологічної оцінки міської об’єднаної територіальної громади.
вчора, 09:55