Поліція розслідує корупційні схеми в «Нафтогазі»

ЕКОНОМІКА
10.12.2019, 13:06
Поліція розслідує корупційні схеми в «Нафтогазі»
Фото: Ua.news

Головним фігурантом справи є Андрій Фаворов.

Головне слідче управління Нацполіції отримало дозвіл на доступ до документів компаній «ЕРУ Трейдинг», «Нафтогаз Трейдинг» і «Газопостачальна компанія» Нафтогаз України». У тому числі слідчі зможуть проаналізувати документи, що містять банківську таємницю.

Про це йдеться в ухвалі, оприлюдненій у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Доступ отриманий в рамках розслідування кримінального провадження про заволодіння майном НАК «Нафтогаз України».

На думку слідчих, документи допоможуть встановити фактичний розмір завданих державі збитків.

Як виявилося, дочірнє підприємство «Нафтогазу» «Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг"» продає газ приватним трейдерам за ціною, що є нижчою ринкової. Таким чином структури державного «Нафтогазу» мають багатомільярдні збитки, а недержавні комерційні підприємства – величезні прибутки.

Суть схеми полягає у тому, що одна дочірня компанія «Нафтогазу» «Нафтогаз Трейдинг» продає «ЕРУ Трейдинг» ресурс за заниженою ціною, а потім інша дочірня структура «Укртрансгаз» купує його за ринковою вартістю. У результаті через непотрібну прокладку у вигляді «ЕРУ Трейдинг» НАК держава втрачала близько $40 на кожній тисячі кубометрів. При цьому в жовтні 2018 року НАК «Нафтогаз України» уклав з «Нафтогаз Трейдинг» рамковий договір купівлі-продажу природного газу на 85 млрд грн. Таким чином, загальний обсяг розкрадань може скласти до 30 млрд грн.

«ЕРУ Трейдинг», один найбільших оптових постачальників на ринку газу України, в першу чергу для державного «Укртрансгазу», безпосередньо пов'язаний з Андрієм Фаворовим - нинішнім директором дивізіону «Інтегрований газовий бізнес» в НАК «Нафтогаз України» і тимчасовим виконувачем обов'язки голови правління акціонерного товариства «Укргазвидобування». Він є засновником «ЕРУ Трейдинг» і до лютого 2019 року був одним з її бенефіціарів. А нині займає високі пости в обох держкомпаніях, що поставляють ресурс «Нафтогаз Трейдинг», через який і розкрадаються державні кошти.

Читайте також:
Смілянський обходиться «Укрпошті» 378 разів дорожче, ніж його американська колега.
15 січня, 09:29
Китайські бізнесмени продовжують скуповувати українські підприємства.
14 січня, 13:30
Для прикриття незаконної діяльності фігуранти використовували низку підконтрольних підприємств.
10 січня, 16:00
Початок 2020 року приніс зростання вартості дорогоцінного металу.
06 січня, 09:19
Ймовірну дату голосування назвав радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.
04 січня, 07:20
Ще влітку проти компанії було відкрите кримінальне провадження.
02 січня, 15:42