Поліція віддала пів мільярда на дороге паливо «ОККО»

ПОЛІТИКА
02 квітня, 16:19
Поліція віддала пів мільярда на дороге паливо «ОККО»

Дешевші пропозиції «Укрнафти» відсікли монобрендовими заточками

З 24 по 30 березня в системі «Прозорро» оприлюднено 56 тис повідомлень про закупівлі на 14,66 млрд грн. З них 1,63 млрд грн пішло на фортифікаційні та захисні споруди.

Повчальний кейс подарувала «Укрнафта» на найбільших торгах тижня по паливу для Нацполіції.

Поліція багато років заправляється на АЗС «ОККО». Цього разу підряд вартістю 552 млн грн знову виграла мережа Віталія Антонова з талонами і смарт-картками на дизпаливо і 95-й бензин по 44,75 грн за літр.

Не дивуйтесь настільки низькій ціні – це просто без ПДВ, оскільки замовник належить до воєнізованих структур, яким під час вторгнення дозволили купувати паливо без податку. Але й з урахуванням ПДВ паливо від «ОККО» було б по 53,70 грн/л, що значно дешевше від стелі цієї мережі 57,49 грн.

Поліція віддала пів мільярда на дороге паливо «ОККО»_1

Разом із тим, загальновідомо, що у «ОККО» один з найдорожчих прайсів в Україні через маркетингову політику компанії. У багатьох конкурентів значно дешевші стелі. Наприклад, державна «Укрнафта» продає на заправках 95-й бензин дешевше від «ОККО» – по 52,40 грн. А якщо відкинути від ціни ПДВ, то вийшло б 41,92 грн/л.

Це значно дешевше від 44,75 гривень, з якими «ОККО» виграло вищезгаданий тендер поліції.

Так от. «Укрнафта» справді планувала заявитись на торги Нацполу, і мала шанси виграти цінову конкуренцію.

Але виявила, що замовник встановив дискримінаційні вимоги, які заважають взяти участь у тендері.

Наприклад, поліція хотіла заправлятись виключно в мережі АЗС, об’єднаних однією торговельною маркою. Тоді як розшарпана Коломойським «Укрнафта» тільки займається брендуванням мережі «Глуско» і взагалі планувала залучати партнерські мережі для задоволення потреби поліції саме у заправці автомобілів паливом, а не задоволення потреби в однакових хот-догах у різних регіонах.

Відтак «Укрнафта-постач» поскаржилась в Антимонопольний комітет на цю та інші дискримінаційні вимоги Нацполу (текст скарги тут). В сукупності від цих вимог склалось враження, що Нацполу було б чесніше взагалі не імітувати відкриті торги, а напряму заправитись у «ОККО». І заявити, що її не цікавить 3 гривні різниці в ціні палива, що дало би близько 40 мільйонів гривень економії по всьому контракту. А це сума, яку самі поліціянти у певних випадках трактують як «у особливо великих розмірах».

Однак тут «укрнафтівців» спіткала невдача.

Комісія АМКУ з розгляду тендерних скарг заявила, що їм не вистачає документальних підтверджень порушення інтересів скаржника. Тобто їм не вистачало якогось невідомого папірця до заяви скаржника про те, що він планує залучати інші заправки. І через це вирішили взагалі не розглядати скаргу «Укрнафти», залишивши всі обмеження Нацполу. Ну і так само по решті п’яти пунктах скарги: «Ви не дали нам якихось доказів, але ми не скажемо яких».

В результаті на тендер, окрім «ОККО», не прийшов взагалі ніхто. Цілком прогнозований результат заточок, які хотіла оскаржити «Укрнафта». АМКУ не дав ні їй поборотись за підряд, ні державі зекономити кілька десятків мільйонів на конкурентних торгах.

Автор : Юрій Ніколов, Наші гроші
Читайте також:
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
вчора, 20:38
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
вчора, 17:30
Опінії
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
вчора, 15:05
Політика
Українські транспортні компанії просять звернути увагу на активізацію Тищенка, який хоче повернути корупційні схеми на кордоні
вчора, 10:41
Позиція
Поліція та міська рада не реагують на протизаконну діяльність «благодійників» Мамая та чиновників міської ради.
15 квітня, 16:55
Політика
Елітні автомобілі, катер та нерухомість. Що ще приховує династія Пащенко з Укроборонпрому?
15 квітня, 11:30