Поліція відкрила провадження щодо екскерівника ОГТСУ Макогона

КРИМІНАЛ
22 березня, 10:14
Поліція відкрила провадження щодо екскерівника ОГТСУ Макогона

Сам Макогон покинув Україну і, за останніми даними, мешкає в Канаді.

У ході аналізу реєстру судових рішень встановлено черговий факт заробітку топпосадовців державного підприємства «Оператор газотранспортної системи України» у справах 2020-2022 років на загальну суму в 4 млн грн.

За матеріалами Ухвали суду встановлено що за часи керівництва компанією Сергієм Макогоном до роботи залучалися підрядні організації сумнівного походження.

Поліція відкрила провадження щодо екскерівника ОГТСУ Макогона_1

Із відкритих джерел відомо, що в національній газотранспортній компанії є власна чималий департамент з юридичних питань, одним із напрямів якого є представлення інтересів підприємства в судових інстанціях.

Як з’ясувалося під час опрацювання реєстру судових рішень, адвокати «ЕКВО» не були присутні під час більшості засідань, в яких фігурували як представники «ОГТСУ». Натомість основну роботу виконували штатні юристи Оператора.

Окрім того, у справах, де була визнана правота Оператора ГТС, залучені адвокати проігнорували можливість звернутися до суду з метою компенсувати судові витрати і таким чином повернути кошти на банківські рахунки  підприємства з державного сектору економіки.

З попередніх публікацій у мережі Інтернет відомо, що вказані факти були предметом перевірки державної аудиторської служби, не виключено, що кримінальне провадження стосовно Сергія Макогона і колишнього юридичного директора компанії є результатом цієї перевірки.

Такі дії керівництва «ОГТСУ» і юркомпанії «ЕКВО» дали підстави Національній поліції зареєструвати кримінальне провадження з ознаками кримінального порушення за Статтею 191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Санкція частини 4 ст. 191 передбачає: «Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

За даними джерел в правоохоронних органах, провадження прямо стосується ексдиректора з юридичних питань Оператора ГТС України Данила Трегубова та ексгенерального директора компанії Сергія Макогона.

Наразі слідчі вивчають документи, які були залучені по суті кримінального впровадження в ОГТСУ.

Як вдалося з’ясувати, Данило Трегубов наразі є практикуючим адвокатом у Києві та розглядається на посаду члена наглядової ради одного з провідних підприємств критичної інфраструктури.

Щодо колишнього очільника Оператора ГТС Сергія Макогона, то за джерелами в енергетичному товаристві, він уже більше року як покинув Україну і, за останніми даними, мешкає в Канаді. На підставі яких документів він міг виїхати за межі України під час військового стану, наразі не відомо.

Джерело

Читайте також:
Світ
Його звинувачують у ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс
12 липня, 09:05
Полтава
Особам, які викидали туші патраної худоби, загрожує позбавлення волі. Наразі триває процес ідентифікації тварин за виявленими бирками.
10 липня, 14:53
Опінії
Поки цього не сталось і так зване «Татарівське ДБР» продовжує бездіяти.
05 липня, 11:45
Опінії
ЗА ВИКРАДЕННЯ ЛЮДЕЙ ЗА ҐРАТАМИ ОПИНИВСЯ ОДИН З ОСНОВНИХ ФАЛЬСИФІКАТОРІВ СПРАВИ ТАК ЗВАНИХ «ВАСИЛЬКІВСЬКИХ ТЕРОРИСТІВ».
04 липня, 17:35
Кримінал
Прокуратура хоче виправдати фунта братів Бубликів, який незаконно видобував пісок на річці Коломак.
03 липня, 11:55
Опінії
Сьогодні в Дніпровському районному суді Києва будуть судити Віталія Шабуніна. Запрошую на виставу. Вхід безкоштовний.
01 липня, 09:24