Поліція засекретила кількість оперативних талонів, які дозволяють безкарно порушувати ПДР

ПОЛТАВА
26.08.2018, 08:04

Національна поліція України не може надати дані про те, скільки оперативних талонів видані і використовуються в Україні станом на сьогоднішній день, оскільки ці дані віднесені до оперативно-розшукової діяльності, дані про яку засекречені.

Засекречені також дані про те, кому і при яких умовах видаються такі талони.

Про це йдеться у відповіді Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції на інформаційний запит Українських Новин.

"Утримання відомчих нормативних актів МВС України, якими регулюються виготовлення та використання оперативного талона, віднесено до інформації з обмеженим доступом за категоріями "таємна інформація" і "службова інформація", - йдеться в тексті відповіді.

У той же час, в Центрі обслуговування підрозділів МВС України заявили Українським Новинам, що в 2016, 2017 і 2018 роках закупівля і видача оперативних талонів у підрозділах МВС не проводилася.

Виходячи з цієї відповіді, можна зробити висновок, що ні МВС та його підрозділи, ні Нацполіція не могли видавати оперативні талони, датовані 2016-2018 роками.

Так звані оперативні талони, водіння з якими регламентується внутрішніми нормативними документами МВС, видаються на автомобілі, які використовуються в оперативно-розшуковій діяльності ("зовнішнє спостереження", "машини прикриття" і т. д.). Згідно з нормативними документами МВС, використання таких талонів допускається тільки під час проведення оперативно-розшукових заходів.

Співробітники МВС і Нацполіції при пред'явленні їм такого талону не мають права затримувати або оглядати автомобіль, а також перевіряти документи у осіб, що знаходяться в автомобілі. Навіть при грубому порушенні такими авто правил дорожнього руху або норм громадського порядку.

Останнім часом в соціальних мережах почали з'являтися фотографії оперативних талонів у власників автомобілів представницького класу. Видрукувані на державному поліграфічному комбінаті "Україна" в 4 кварталі 2017 року, ці талони датовані 2018 роком і підписані міністром Арсеном Аваковим.

"Цікаво, а що так звані "охоронці демократичних реформ" на це скажуть?!", - дивується користувач ФБ Руслан Ігнатченко, який опублікував фото оперативного талона, нібито виданого на автомобіль "Porsche Panamera".

Пізніше директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко спростував достовірність опублікованого оперативного талона, назвавши його "фальшивкою". Зокрема, за його словами, на оперативному талоні не може бути підпису Арсена Авакова. "З дня створення Національної поліції України подібні спецталони, які дійсно необхідні окремим поліцейським для законної негласної оперативно-розшукової роботи, видає і підписує виключно голова Нацполіціі України", - написав він.

Водночас, Українським Новинам вдалося зняти на відео, як співробітник поліції відразу ж відпускає з місця порушення ПДР автомобіль з номерами, які видавалися співробітникам Верховного суду. "У нього оперативний талон", - відповідає поліцейський у відповідь на запитання журналіста, чому порушник не був покараний за порушення.

Читайте також:
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
вчора, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
вчора, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
25 вересня, 12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
25 вересня, 09:42