Поліглот-мовознавець Костянтин Тищенко відійшов у засвіти

24.07.2023, 19:33
Поліглот-мовознавець Костянтин Тищенко відійшов у засвіти

Помер один із кількох українців, нагороджених Орденом Білої Троянди, – найвищою нагородою Фінляндії (для вручення не військовикам).

Трагічну звістку оприлюднили колеги Костянтина Тищенка з Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Доктор наук, професор Кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу, відомий фахівець у галузі загального мовознавства відлетів у Вирій 23 липня після важкої хвороби.

Він – один із небагатьох вітчизняних поліглотів, який володів понад двома десятками різносистемними мовами, а ще був чудовим викладачем, який блискуче читав лекції та вів практичні курси із різних іноземних мов.

Під його талановитим керівництвом захистилася когорта відомих філологів і перекладачів, які зреалізувалися у найкращих освітніх осередках найвіддаленіших куточків планети: від Токіо до Лос-Анджелеса, від Гельсинкі до Монтевідео.

Праці пана Тищенка часто ігнорувалися чи зазнавали остракізму від глузливих невігласів, тому його наукова діяльність була прикладом особистої мужності й жертовності, покладених на вівтар служіння нації.

Відхід такого велета філологічної науки, старанного дослідника, – насправді є непоправною втратою не тільки для України, але й для цілої Європи та всього світу.

Редакція "Останнього Бастіону" висловлює щирі співчуття рідним, близьким, колегам і вихованцям видатного науковця Костянтина Тищенка!
Некролог