Політичні амфібії у державного керма України та її сусідів

Опінії
23.03.2021, 09:18
Політичні амфібії у державного керма України та її сусідів
Фото: Facebook

Безвідповідальні політики – продукт системи, успадкованої нами від СССР, в якій панують гроші та кланові інтереси.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Вже колись писала, але повторюся: практично всі постсовєцькі політики ніхто інші як політики-амфібії. Вони повсякчас знаходяться у стані "транзиту".

Маю на увазі, що вони постійно роздвоюютьсяміж Я і Державою, між корпоративними інтересами та інтересами суспільства, між ручним керуванням й інституціональним підходом, між схемами та законами і так далі. (Все залежить від специфіки тієї чи іншої постсовєцької країни).

Вищий ступінь роздвоєння, що найменш помітний для суспільства, – між політичною дією (популізмом) і діяльністю (результатом)! Це коли дія сама в собі повністю переважає над діяльністю як процесом/працею, що передбачає конкретний результат.

Простіше кажучи, політична дія у вигляді імітаційного початку повністю замінює політичну діяльність як творчий початок. Відповідно, немає чому дивуватися, коли у наших політиків, а з ними й партій, які вони представляють, відсутні чіткі погляди (їм видається, що ідеологія – занадто пафосно звучить для ХХІ століття) та довгострокові інтереси.

Читайте також:
Блоги
Ті, хто нині вимагає зосередитися на війні, до 24.II.2022 вимагали зосередитися на боротьбі з корупцією. Дива вітчизняних перевзувальників.
15 вересня, 16:00
Війна
Відряджати "на нуль" корумпованих військових комісарів і паркетних генералів Зе-влада не має наміру, бо війна ж "до останнього українця".
04 вересня, 16:49
Опінії
Авжеж, злодії безпартійні, особливо, якщо вони всі є «Слуги народу»!
03 вересня, 10:39
Політика
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Вівек Рамасвамі готовий віддати Україну на поталу російським загарбникам.
29 серпня, 16:00
Блоги
Прирівняння корупції до державної зради, навіть лише на час воєнного стану, може негативно вплинути на майбутню євроінтеграцію України
29 серпня, 08:32
Блоги
Черчилль із Рузвельтом на тому світі від ініціативи Зеленського відчули дискомфорт, а от Сталін – ні. Зрозуміли, у чому різниця?
28 серпня, 16:41