Політичні амфібії у державного керма України та її сусідів

Опінії
23.03.2021, 09:18
Політичні амфібії у державного керма України та її сусідів
Фото: Facebook

Безвідповідальні політики – продукт системи, успадкованої нами від СССР, в якій панують гроші та кланові інтереси.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Вже колись писала, але повторюся: практично всі постсовєцькі політики ніхто інші як політики-амфібії. Вони повсякчас знаходяться у стані "транзиту".

Маю на увазі, що вони постійно роздвоюютьсяміж Я і Державою, між корпоративними інтересами та інтересами суспільства, між ручним керуванням й інституціональним підходом, між схемами та законами і так далі. (Все залежить від специфіки тієї чи іншої постсовєцької країни).

Вищий ступінь роздвоєння, що найменш помітний для суспільства, – між політичною дією (популізмом) і діяльністю (результатом)! Це коли дія сама в собі повністю переважає над діяльністю як процесом/працею, що передбачає конкретний результат.

Простіше кажучи, політична дія у вигляді імітаційного початку повністю замінює політичну діяльність як творчий початок. Відповідно, немає чому дивуватися, коли у наших політиків, а з ними й партій, які вони представляють, відсутні чіткі погляди (їм видається, що ідеологія – занадто пафосно звучить для ХХІ століття) та довгострокові інтереси.

Читайте також:
Опінії
Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.
22 липня, 07:16
Опінії
Відсоток охочих захищати свою країну у нас більший від поляків і німців. Однак влада зробила все, щоби дискредитувати «людей у пікселі».
16 червня, 09:23
Політика
Ґрантожерка із партії «Голос» Інна Совсун підіграла «слугам урода». Анґлійська виявилася їм ближчою за мову Котляревського, Шевченка, Стуса.
09 червня, 10:36
Війна
Говорити правду — шкодить і роз'єднує українське суспільство. Красти та брехати — об'єднує і допомагає перемогти. Не переплутай-те!
16 травня, 07:19
Політика
Конґресвумен Марджорі Тейлор Ґрін пішла va banque в очікуванні, що її шеф знову займе Овальний кабінет. На берегах Потомаку політична буря.
03 травня, 07:01
Політика
Потужний віцепрем'єр-міністр із Зе-команди профанів просуває російський порядок денний. Юлія Свириденко воліє винищити українське жіноцтво.
01 травня, 12:36