Politico: Європа не підтримала плани США щодо військової операції проти Ірану

ПОЛІТИКА
17 березня, 11:42
Politico: Європа не підтримала плани США щодо військової операції проти Ірану

Європа не бажає втручатися в конфлікт США та Ізраїлю з Іраном, а повномасштабна операція НАТО виглядає вкрай малоймовірною.

Про це пише Politico.

Операція НАТО навряд чи отримає одностайну підтримку союзників і не принесе значної переваги порівняно з оперативною двосторонньою допомогою, яку партнери можуть надати Вашингтону.

«Частина союзників не дасть себе втягнути в цю справу. Крім того, це не входить до прямої зони відповідальності НАТО», — зазначив один із дипломатів.

На вчорашній зустрічі глав МЗС 27 країн ЄС у Брюсселі верховна представниця Євросоюзу із зовнішньої політики Каллас прямо повідомила Трампа про відмову від участі в місії зі звільнення Ормузької протоки.

«Європа не зацікавлена в затяжному конфлікті. Це не європейська війна, хоча інтереси Європи безпосередньо постраждали. Розширення мандату на Ормузьку протоку… члени ЄС не виявили жодного бажання це підтримувати. Ніхто не хоче глибоко втягуватися в бойові дії», — зазначила Каллас.

Віцепрем’єр Люксембургу Ксав’є Беттель висловився ще жорсткіше, заявивши, що його країна не піддасться «шантажу» з Вашингтона.

«Не просіть нас направляти війська», — звернувся Беттель до журналістів у Брюсселі.

Читайте також:
Політика
У кремлі кажуть що росія готова до перемир’я на 9 травня.
вчора, 20:40
Політика
«Fire Point» чи «точка розпилу»: правда про ракети і мільйони.
вчора, 18:02
Політика
Вашингтон пов’язав рішення зі звільненням нових політв’язнів.
вчора, 13:19
Політика
Слова і справи депутатів за шість років роботи.
вчора, 12:11
Політика
Зокрема, вона надаватиме Пентагону доступ до ШІ для «будь-яких законних урядових цілей».
вчора, 08:26