Полковники і мають пошивати в дурні лейтенантів

Опінії
26 січня, 09:18
Полковники і мають пошивати в дурні лейтенантів

Або відчуйте різницю між трьома чималими зірками Нескоромного і манюньою зірочкою Баканова...

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Спершу пояснимо вибір ілюстративної контраверсії «Банкету Валтасара» Рембрандта у виконанні дотепника Отто Кац 9b40776d до нашого посту. Сюжет полотна голландський майстер запозичив у ветхозавітного пророка Даниїла.

Вавилонський цар Валтасар з нагоди свого сходження на престол влаштував велелюдний банкет під час облоги міста ворогами. На цьому «гульбищі у чуму» не вистачило посуду, і цар наказав поставити на столи золоті ритуальні прибори з розграбованого раніше єрусалимського храму. Звісно, вищі сили не могли пробачити подібного блюзнірства і Рука вивела на стіні: «Мене, мене, текел, упарсин».

Це вогненне знамення тамтешній вдатний віщун Даниїл трактував як «обчислено, обчислено, зважено та розділено», себто, за неугодні діяння вб'ють тебе, царю, і царство твоє поділять. Як у води Євфрату дивився! Вночі Валтасара укокошили і Вавилон ліг під мідянина Дарія.

Якщо абстрагуватися від Біблії, став «Малоросійським федеральним округом»...

Атож, і ми, услід за Даниїлом і Рембрандтом, кличемо ще тверезих і дієздатних роздивитися довкола та замислитись над Буковелем під час пандемії і розграбований антиковідний фонд. І ти, сповнена великої гордині вже 43-річна незграбо, йшла би звідси – може, хоч країну вдасться врятувати.

Тепер до зірок і зірочок на погонах. Будь-кому не заборонено мати власну думку з будь-якого питання. Звісно, її легше формулювати щодо того, у чому ти абсолютно нічого не петраєш.

І вас, певно, теж «ковбасить» від шмигалевих поневірянь тарифними манівцями, «коронних» фантазій Степанова чи спроб Зеленського спростувати фольклорну настанову: «Дай дурню товкач, він і вікна поб’є». Боляче дивитися на авантюристів, котрим здалося, що від зубоскальства до парламентаризму один крок.

Принагідно поспівчуваємо сусідам – боже-боже,і що тепер буде з черкащанами?.. Мати над собою двох клоунів – всенародного і обласного – ще те посполитим випробування. Тримайтеся, може, не надовго?

Але у нашому випадку капітанові навіть у статусі дуже глибокого запасу буде дозволено пояснити цивільному загалу прірву між манюньою зірочкою на погонах молодшого лейтенанта і трьома великими зірками на плечі полковника. Бо бачили і того, й іншого у реальному житті військової частини 5***0, яка свого часу теж вдавала, що береже повітряний простір Середземномор´я від 6-го американського флоту.

Полковник, навіть «настоящий» за версією Алли Борисівни, принаймні у тверезому стані не дозволить собі погодитися з екзотичною думкою «прапора» про «невисоко літаючого крокодила», «люміній» і різну вагу кілограма вати та заліза, а ось «лейтенант Баканов»…

Свідомо ухиляємося від спроби зрозуміти сенс події з латиноамериканським  колоритом в столиці держави, яка оголосила курс на євроінтеграцію і вступ до НАТО. Вчитайтеся, добродії, в оце: «підготовка вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова на замовлення колишнього заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного».

Ви ще з нами? Нас уже коли б не п´ятеро, причому четверо з нас – у прострації. А до повного песця не вистачає розкиданих на місці уговкання Расюка бананів.

Мережами було пробігла цікавинка, що затриманий полковник (!) Дмитро Нескоромний дав драла від колег із закутими у кайданки руками. Уловлюєте різницю? Полковник в кайданках таки дременув від лейтенанта! Ну, якщо точніше – від його хлопців.

І хоч СБУ забожилося на портреті Дзержинського, що нічого подібного доблесні спецназівці допустити не могли за замовчуванням, промовчимо – лже-лейтенант, делегований блазнем до СБУ, може хіба що смішити. А на що ще здатний керівник розсадника блазнів – «Студії Кварталу 95»?!

Оце хіба не смішно: «Якщо казати про перші ефективні кроки, то, я думаю, що одного року вистачить». Це 29 серпня 2019 року сказав про реформу СБУ той, хто жив в одному під'їзді, навчався у одній школі та інституті з Отим, Що У Скалі Сидить, а зараз вже три тижні своїм доблесним «реформованим апаратом» не може встановити – ширнувся істеблішмент Pfizer'ом чи залишився на традиційних стимуляторах?

Розбірки між «дахами» Нескоромного і Наумова за вплив на тіньову економіку «бананової республіки» мають чітку локалізацію: і полковника Нескоромного, і бригадного генерала Наумова, і «лейтенанта» Баканова до Служби безпеки України призначав клоун Зеленський.

Хочете інфу із зеленим колоритом? Полковник Нескоромний, до його вивезення в багажнику посольської автівки з України, переховувався на фабриці «Рошен» біля столичного автовокзалу і Петро Олексійович власноруч перепиляв йому кайданки, в яких той втік від лейтенанта Баканова.

Читайте також:
Або про секретне майно єфрейтора...
17 квітня, 09:12
Набули законної сили понад 30 вироків суду.
14 квітня, 17:12
Під час обшуків у бойовика вилучили бойові гранати.
23 березня, 14:34
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, яким передбачається структурне реформування Служби безпеки України.
04 лютого, 12:15
(Подаємо текст мовою оригіналу без скорочень).
28 січня, 11:27
СБУ вирішило нашвидкуруч врятувати власну репутацію, скомпрометовану керівництвом главку "К" щодо боротьби з контрабандою на кордоні.
23 січня, 09:09