Created with Sketch.

Польові Апокрифи з Донбасу

14.05.2022, 17:01

День за днем минають ночі, а Донецький степ продовжує палати від артилерійських дуелей. Нині вони стали жорсткішими, бо ворог лютує...

«Будь бадьорим, як каучуковий м'ячик!», – заповідав нам з підступною іронією в інтонації старшина. А далі вписував позивні бійців у графік нічних чергувань.

Тож знеструмлення пильності було неприпустимим і на кону стояли життя побратимів з підрозділу. Сюжети днів струмували артеріальним фонтанчиком і згадка про конституційне "право на відпочинок" викликала щирий усміх.

Маститі карбовано відповідали на скиглення про втому битою фразою «Устал? Умрі!». А кожен новоявлений ранок затягував наші руки в центрифугу лихоманливих подій.

Для початку потрібно було забути слово "вихідні", без цього неможливо стати бійцем. Відтак за тиждень відкривалося розуміння, що сон це неймовірна розкіш.

А теплий душ – наркотичне блаженство, яке за перший місяць повномасштабки ми бачили лише двічі. Ніхто з нас не ностальгував за голівудськими фільмами, адже реалії буднів мали концентрованіший екшн і на порядок якісніші спецефекти.

Літаки, вибухи, гелікоптери, постріли... Це повертало кожного у полон підліткової ілюзії про відведену долею роль супергероя кінострічки. 

Вроджене сприйняття часу щораз опинялося в глибокій комі, ніхто не стежив за змінами на календарі. Числа були відірвані від ліку і не мало жодного значення який день тижня дотліває в оптиці твого бінокля.

Назви місяців і уважність щодо дат лишилися на іншому березі життя. Його безнадійно затуманило враженням далекого минулого, яке розчинилося у періоді "до Великої Війни".

Тепер уся хронологія ділилася на світловий день і ніч. А доба на години, в які ти мусив заступити на чергування.

Назви місяців знесенсовились. І періодику року можна було звести до трьох загальних визначень: холодно, тепло, спекотно.

Читайте також
20 років тому, 22 листопада 2004 року розпочалася нова глава історії України
Опінії
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи
Політика
Геноцид сам по собі нічому нікого не вчить, а дарма
Опінії
Справжні друзі виявляються лише в скрутні часи, в часи випробувань
Війна
Як Антанта допомагала Україні під час Перших визвольних змагань
Історія
1 ОШБ Да Вінчі веде вкрай важкі бої за Курахове. Батальйону гостро потрібні дрони
Війна