Польща змінила умови для заробітчан. Українці в Польщі зароблятимуть більше

СВІТ
24.12.2021, 15:25
Польща змінила умови для заробітчан. Українці в Польщі зароблятимуть більше

А що зробила Українська влада, щоб українці повернулися додому ?

Для трудових мігрантів з України запровадять низку змін

Польща підготувала для заробітчан з України низку важливих змін. Йдеться про умови оплати праці та правила в'їзду для українських трудових мігрантів на територію сусідньої країни.

У Польщі з 1 січня 2022 року зросте мінімальна погодинна ставка оплати праці. Законодавчі зміни стосуватимуться не лише польських працівників, а й заробітчан з України. Про це розповів голова компанії із працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

Якщо у 2021 році українці, які працювали на заводах та фабриках Польщі, заробляли в межах 25-40 тис. грн, то після Нового року рівень зарплат зросте приблизно на 2 тис. грн.

Крім того, при в'їзді до Польщі українці повинні надавати представникам прикордонної служби Республіки Польща негативний результат діагностичного ПЛР або експрес-тесту на Covid-19, оформлений польською або англійською мовою.

Ця вимога стосується навіть вакцинованих громадян. За відсутності засвідченої довідки про негативний результат тестування на коронавірус, заробітчани будуть змушені відбувати обов'язковий карантин.

Зауважимо, що кількість легальних українських працівників у Польщі рекордна, проте робочих рук все одно не вистачає. Ще восени Польща відчувала гострий дефіцит працівників.

Де хочуть працювати українці ?

На тимчасову чи постійну роботу майже половина українців поїхала б до Німеччини. Ця цифра становить 47,8%.

Своєю чергою до Чехії хотіли б поїхати попрацювати 38,1% опитаних, до Австрії – 32,4%, до Польщі – 31,3%, до Литви – 23,8%, до Словаччини – 21,8%, до Угорщини – 13,4%, до Румунії – 7,8%, до Молдови – 6,7%. До жодної з цих країн не поїхали б із такою метою 32,7% і лише 0,6% не знайшли, що сказати.

Загалом чоловіки та молодь віком до 30 років більше схильні шукати роботу в запропонованих країнах. До виїзду на роботу до Німеччини та Австрії найбільше прагнуть люди з найвищим рівнем матеріального становища.

Антиукраїнська "зелена" влада за 2,5 роки зробила усе можливе, щоб українці залишили свою Батьківщину й назавжди виїхали закордон.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Оскільки яйценосні столичні чиновники свідомо зволікають із закриттям потреб фронтовиків, тягар допомоги армії досі лежить на волонтерах.
14 лютого, 06:03
Політика
Зеленський, це вже впроваджена тобою диктатура, чи просто тоталітарний режим?
12 лютого, 09:55
Опінії
Там немає жодного місця ані українській самобутності, ані щирості, ані трагічній образності того часу, який нині переживає Україна.
08 лютого, 17:49
Полтава
Організація перебуває на повному самозабезпеченні й жодним чином не підтримується владою. До кінця поточного року може і не дотягти.
08 лютого, 14:47
Війна
А «слуги народу», коміки 95-го кварталу та стендапери — отримують державні нагороди.
29 січня, 16:40
Опінії
Він так і не подав декларацію. Остання річна декларація у нього за 2020 рік.
24 січня, 09:16