Польську політику чекає складний період потрясінь

Опінії
05 червня, 09:45
Польську політику чекає складний період потрясінь

Результати виборів у Польщі – це виклик для польської політики набагато більший, ніж виклик для України.

Журналіст, депутат Київської міської ради

Найпроблемніша історія щодо України – це підписана Навроцьким угода з Менценом – кандидатом, який посів третє місце у першому турі виборів, — що Україна не має бути членом НАТО. 

Однак переконаний, що коли дійде серйозно до участі України в НАТО, Польща не буде проти. Зараз головний противник участі України в НАТО — це Трамп. І якщо США змінять свою позицію, змінять її й решта скептиків євроатлантичного розширення.

Взагалі Києву важливо формувати стратегію двопартійної підтримки України у Польщі. Досвід американської політики має вчити, що українським політикам треба вміти працювати з усіма партіями та політичними діячами, навіть якщо хтось із них заслуговує більшу, а хтось меншу довіру.

Однак саму польську політику чекає складний період потрясінь. Конституція Польщі складена таким чином, що в країні є, по суті, два полюси влади – президент і прем’єр. І тепер ці два полюси опинилися під контролем протилежних політичних сил. Відтак варто очікувати взаємного поборювання, президентського вето на парламентські законопроєкти та численні медійні скандали, — аж до дочасних парламентських виборів, після яких Польщу може потягнути вправо. 

Разом із тим Угорщиною-2 Польща ніколи не стане. Надто різна природа польського та угорського консерватизму. І військова підтримка України, яка була значною у часи PіS і лишилася у часи PO, лишиться і надалі — хоча б тому, що це в інтересах Варшави.

Джерело

Читайте також:
Війна
Чиновники адміністрації Трампа намагаються довести, що авіаудари по Ірану були настільки ж бездоганними, як про це спершу заявив президент.
27 червня, 16:27
Опінії
12-ти дена війна між Іраном і «Ізраїлем»: уроки для України та світу.
27 червня, 12:05
Економіка
Захід профінансує лише половину потреб у 2025 році.
26 червня, 17:24
Війна
росія має на озброєнні приблизно 13 000 ракет різної дальності дії та здатна виготовляти до 200 нових одиниць на місяць.
25 червня, 19:13
Війна
Лише в країнах Балтії економіка зазнає падіння на 43% протягом першого року конфлікту.
24 червня, 21:22
Війна
Як 14 бомб можуть змінити Близький Схід?
24 червня, 20:13