«Полтававодоканал» має повернути споживачам гроші за пломбування лічильників – АМКУ

ПОЛТАВА
11.07.2017, 07:00
«Полтававодоканал» має повернути споживачам гроші за пломбування лічильників – АМКУ

Територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендує КП «Полтававодоканал» припинити брати зі споживачів плату за опломбування лічильників води. Також, через надання цієї послуги, підприємство має здійснити перерахунки для населення за період з 31 серпня 2015 року до сьогодні, повідомляє «Енерголайф» із покликанням на прес-службу Полтавського обласного тервідділення Антимонопольного комітету.

Тервідділення АМКУ розпочало провадження по справі щодо порушення законодавства з боку працівників підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал». Мова йде про стягнення з населення плати за опломбування лічильників води.

За інформацією «Полтававодоканалу», лічильник приймається на абонентський облік після його опломбування. Для цього споживачу необхідно подати письмову заяву за спеціальною формою, до якої додається квитанція про сплату послуги з «виходу спеціаліста» у розмірі 27,84 грн. Роботи з опломбування засобів обліку води виконуються слюсарями-сантехніками або техніками підприємства та оформлюються відповідним актом.

Як розповів голова обласного тервідідлення АМКУ Володимир Оніщенко, на «Полтававодоканалі» під виглядом надання населенню послуги «вихід спеціаліста» фактично виконували роботи з опломбування лічильників. При цьому стягуючи з людей гроші.

«На підприємстві пояснили, що ця оплата береться при здійсненні виклику спеціаліста за заявою споживача. Зокрема, у випадку позапланової повірки засобу обліку холодної води. Тобто, опломбування лічильника холодної води після проведення його повірки, — пояснив Володимир Оніщенко. — Також гроші ці стягуються в разі встановлення нових лічильників у споживачів, котрі не перебували на абонентському обліку водоканалу.

Втім, оплата за опломбування місць встановлення лічильників холодної води населенню чинними нормативно-правовими актами не передбачена. Таким чином, стягнення «Полтававодоканалом» зі споживачів такого платежу — неправомірне.

За умов існування конкуренції на ринках централізованого постачання холодної води та водовідведення споживач мав би змогу відмовитись від оплати робіт з опломбування лічильника і звернутись до іншого суб’єкта господарювання. В даному випадку конкуренція відсутня і підприємство зловживає монопольним становищем.

Відповідно, КП «Полтававодоканал» має припинити стягнення плати за опломбування лічильників та здійснити перерахунки споживачам за період з 31 серпня 2015 року по даний час.

вибір редакції
Читайте також:
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
11:13
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
вчора, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
вчора, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51