Полтавці добиваються компенсацій за погорілі електроприлади від сплеску в мережі

ПОЛТАВА
11.11.2014, 12:51
Полтавці добиваються компенсацій за погорілі електроприлади від сплеску в мережі

Два місяці люди не можуть добитися компенсації від обленерго: через сплеск надмірної напруги в мережі в селі Олександрівка в мить погоріла техніка.

Тоді, як повідомляв «Останній Бастіон», без електроприладів лишилась 21 сім’я. Наразі виплату селянам компенсацій гальмують всі місцеві служби.

Спільна комісія чиновників і обленерго склали акти про пошкодження в домівках через день після пригоди – але жодної копійчини за них люди отримати не можуть: пізніше виявилось, що енергетики їх просто не підписали, хоч все бачили на власні очі.

Пишуть «Пирятинські вісті».

Натомість енергетики людям запропонували компенсувати збитки, якщо ті нададуть з ремонту довідку, що пошкодження сталося саме від електросплеску. Але таких ремонтних пунктів, як з’ясували селяни і, схоже, заздалегідь знали енергетики, – в Україні всього два, в Харкові і Києві. Демонтувати погорілі бойлери і котли часто майже неможливо, а везти за сотні кілометрів дріб’язок – собі дорожче, – бідкаються селяни. Та лишились зі оплавленими холодильниками і телевізорами сам-на-сам.

– У мене тоді були ввімкнені два телевізори, - розповідає житель села Юрій Василенко. В одну мить вони задиміли. Ще в розетки були ввімкнені зарядні пристрої до мобільних телефонів, то вони також вийшли з ладу. Ремонт одного телевізора обійшовся мені в 250 гривень.

– Коли це трапилося, у мене був увімкнений один телевізор, а інший був вимкнений, - розповідає жителька Олександрівки Валентина Мицак. - Той, що працював задимів і почав тріскотіти. Я навмисно не протирала сажу і ту рідину, яка витекла з-під телевізора. Все це я показувала членам комісії, які ходили по хатах.

Від людей відвернулася місцева прокуратура і управління захисту споживачів.

Прокурор Пирятинського району Едуард Висоцький запропонував постраждалим самотужки вирішувати свою проблему – звернувшись до суду з цивільно-правових питань.

В державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області на бік енергетиків стали не ховаючись. В листі замість підтримки постраждалі отримали відповідь, яка тільки розбиває надію: чиновники заявили, що «якщо Обленерго доведе, що сплески виникли з вини самого споживача чи внаслідок дії непереборної сили» – люди взагалі нічого не отримають.

Місцеві чиновники теж гальмують селян. Вони досі не склали звернення до міліції про подію. А голова сільської ради Ніна Клітко заявила односельцям, що причина в тому, що «село розбудувалося, а трансформатор залишився старий і з малою потужністю».

Проте всі підключення і навантаження в Олександрівці виконані згідно закону і угод з енергетиками – переконані постраждалі, адже саме підприємство надавало технічні умови й видавало дозволи. Крім того, кажуть люди, сплеск стався одразу після дводенного ремонту трансформатору. В момент коли на село подали електрику, робітники наплутали з напругою – вважають селяни.


Читайте також:
Роками битий вантажівками автошлях, що сполучає Карлівку з Полтавою, нарешті відремонтують.
12:46
На території села Макухівка та міста Горішні Плавні вогнеборці ліквідували займання на полігонах побутових відходів.
вчора, 08:45
Кременчуцький комунальний електротранспорт поповнився двома тролейбусами з автономним ходом білоруського виробництва.
28 вересня, 14:13
У лісовому масиві на околиці села Терентіївка Полтавського району спалахнула пожежа.
28 вересня, 13:05
Як дівчина з аутизмом спілкується зі світом через свої картини.
27 вересня, 13:05
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
26 вересня, 07:00