Полтавці вшанували Мазепу покладанням квітів до «неіснуючого» пам’ятника

ПОЛТАВА
25.07.2017, 08:46
Полтавці вшанували Мазепу покладанням квітів до «неіснуючого» пам’ятника

Рік тому в Полтаві відкрили пам’ятник гетьманові Мазепі на честь 329 річниці призначення його гетьманом Війська запорізького. Сьогодні полтавці знову прийшли вшанувати одну з найвидатніших постатей української історії.

Близько сотні полтавців пройшли до монументу великому гетьману, щоб покладанням квітів відзначити його роль в історії України.

В ТЕМУ: Мазепа закрив шлях українцям до русифікації

Нагадаємо, що в 2016 році під час п’ятої сесії Полтавської міської ради Мамай заявив, що пам’ятника гетьману Іванові Мазепі не існує. Та додав, що якщо з пам’ятником щось трапиться, то поліція не має права порушити кримінальне провадження за даним правопорушенням.

Довідково: Іван Мазепа – український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709). Князь Священної Римської імперії (1707—1709). Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських Курч (герб) із Київщини. У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. По обранню гетьманом, намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок до економічно-культурного розвитку Лівобережжя. Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини.

Віктор Карпенко

Читайте також:
Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.
08:39
Проєкт нещодавно був анонсований депутатами Полтавської міської ради.
вчора, 15:50
Неконтрольований зелений туризм прирікає найвищу точку Полтавської області на зникнення.
вчора, 12:44
Рух перевантаженого транспорту, відсутність водовідведення і зношеність асфальтового покриття — причини руйнації доріг Карлівського району.
вчора, 09:27
Презентація стала можливою завдяки підтримці «Останнього Бастіону».
06 липня, 17:45
Полтавська міська влада назверх демонструє плідну роботу, коли фактично мавпує дії центрального уряду.
06 липня, 14:17