Полтавка пропонує змінити підхід до осіннього прибирання парків

ПОЛТАВА
22.11.2019, 08:32
Полтавка пропонує змінити підхід до осіннього прибирання парків

На сайті Полтавської міської ради 22 листопада з’явилася дещо незвична петиція.

Автор петиції, Анастасія Лісова, пропонує «заборонити» прибирання опалого листя в парках.

«Зараз в парках, скверах та інших насадженнях м. Полтави бездумно прибирають опале листя. Необхідно чітко визначити території, прибирання яких буде заборонено чи дозволено. Навіщо це потрібно?» – пише ініціатор петиції.

Анастасія Лісова пояснює: «Опале листя створює захисний шар та покриває землю, ніби ковдра. Завдяки цьому 1) коріння дерев легше переносить морози; 2) грунт може отримувати поживні речовини з перегною листя; 3) шар опалого листя створює умови для комах та мікро-організмів, які в свою чергу покращують стан грунту та плодючість дерев».

Автор петиції уточнює, що йдеться аж ніяк не про тотальну заборону прибирання листя.

«Є декілька ділянок, які обов'язково мають прибирати. Наприклад: 1) дороги, бруківка, територія біля пам'ятників, доріжки, дитячі майданчики та ін. , тобто вся незасаджена територія; 2) спеціально висаджені газони; 3) листя, що лежить біля дороги на відстані до 7 м, через його здатність накопичувати токсичні речовини з вихлопних газів», – наголошує Анастасія Лісова. 

Читайте також:
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
09:42
На місці зруйнованої більшовицькими окупантами у 1930-х роках миргородської Малої церкви з'явиться величний храм Всіх Святих ПЦУ.
вчора, 11:26
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
23 вересня, 10:33
Мешканці Пирятина поскаржилися на сморід і задимленість, причиною яких є тривала пожежа на околицях міста.
22 вересня, 14:34