Полтавка звернулася до Президента з приводу неадекватного депутата від «БПП» Чередніченка

ПОЛТАВА
08.04.2016, 09:00

Полтавка Вікторія Родичева звернулася до Президента України Петра Порошенка виконати свій обов’язок як гаранта прав і свобод українців щодо захисту людей від дискримінації та образ із боку депутата Полтавської міської ради від партії «БПП» Солідарність».

На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Сергій Чередніченко вдається до образ і лайливих висловлювань у бік деяких громадських діячів, активістів, членів політичних партій.

З-поміж іншого, Чередніченко вживає слова «даун» та «дцпешник» на позначення осіб.

- Мама талановитої полтавської дівчинки з ДЦП Вікторія Родичева звернулась до Петра Порошенка, щоб він розібрався із неадекватними діями свого депутата у Полтавській міській раді, який прирівняв слова "даун" та "дцпшник" до матюків! Таким людям не місце в управлінні та публічному просторі.Свобода слова - це коли слова, не виходять за рамки людяності, - зазначає у своєму Фейсбуці Юлія Пашковська, голова правління в «Екополтаві.

Повний текст звернення читайте нижче:

Шановний Петре Олексійовичу! Президенте!

Звертаюся персонально до Вас не тому, що ми знайомі особисто. І не тому, що була Вашим виборцем. А тому, що згідно нашої Конституції саме Президент України є гарантом додержання прав і свобод людини і громадянина.

Депутат, який балотувався до Полтавської міської ради від партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", дозволив собі те, що засуджується всіма цивілізованими країнами світу! Цей депутат – Сергій Чередніченко.

Чередніченко дозволив собі публічне приниження гідності осіб з вродженими вадами! Даний вчинок не вписується ні в які загальнолюдські та моральні норми. За моїм твердим переконанням, подібна людина не те що не має права бути депутатом, а повинна бути покарана.

Дослівний коментар Чередніченка на його сторінці у соціальній мережі Фейсбук про двох полтавців (не з обмеженими можливостями):

«Я сьогодні трішки нагримав на Ігор Головатий, що пізно мені розповів про двох даунів Підгорного та Андрей Усачёва. Це ж треба бути такими дцпешниками, щоб валити навіть такі ініціативи! Цікаво, а якщо я зроблю ремонт у дитячій лікарні, ці дауни також будуть проти?».

Моєму обуренню просто немає меж! Я є матір’ю чудової десятирічної дівчинки, у якої ДЦП (дитячий церебральний параліч). Страшна хвороба моєї дитини є наслідком ряду жахливих лікарських помилок. Можете ознайомитися з нашою «історією життя» https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1183842878297915&set=a.381354688546742.107963.100000166434793.

Моя дитина – це те, що тримає мене на цьому світі, коли немає сил і хочеться опустити руки. Я живу заради неї! А ця… людина…, депутат міськради від БПП Чередніченко, дозволяє собі використовувати назви вроджених хвороб в якості замінника нецензурних слів, в якості «найстрашнішої лайки». І ця людина представляє Вашу політсилу в міській раді?! І ця людина за нас, полтавців, приймає якісь рішення?! В Інтернеті є безліч статей з приводу обурюючих дій Чередніченка. Наприклад, він встановлював на вулиці нашого міста шибеницю. Це, звичайно, не тільки дітей може налякати, але й навіть дорослих. Поведінка даної особи взагалі за межами загальноприйнятих норм у суспільстві.

На сайті Полтавської міськради була розміщена петиція «Створення депутатської комісії щодо перевірки інформації, яка стосується депутата Полтавської міськради Чередніченка С.І.» http://www.rada-poltava.gov.ua/petition/68/. Петиція швидко зібрала більше 300 підписів (з необхідних 250).

Але мова наразі йде не про всі інші випадки. А про даний конкретний – глибоку образу людей з вродженими хворобами (ДЦП та синдромом Дауна). Про глибоку образу їх рідних та близьких. Та про глибоку образу будь-якої людини такими «порівняннями».

Петре Олексійовичу! Ви є батьком чотирьох дітей. І, як батько, Ви дозволили б, щоб Ваших дітей образили якимось подібним чином, як мою доньку і тисячі інших, хворих на вищевказані хвороби?

Як мати, як людина, якій це болить, я Вас не прошу, а ВИМАГАЮ ВІД ВАС ВТРУТИТИСЯ! Дайте публічну оцінку діям «свого депутата». І знайдіть шлях позбавити Полтавську міську раду від цієї особи! Також я вважаю, що за подібні вчинки має бути жорстке покарання. Це приниження гідності особи, яке наносить величезну моральну шкоду! За тілесні ушкодження навіть незначної тяжкості передбачено кримінальну відповідальність, хоча такі рани швидко загоюються. А моральні травми іноді можуть вплинути на все життя людини. Стверджую це з впевненістю, як психолог за освітою.

Щиро сподіваюся, що Ви гідно відреагуєте! Як батько, як чоловік і як Гарант Конституції! Навряд чи Ви хочете отримати в свій бік осуд від тисяч осіб з інвалідністю та, як наслідок, осуд цивілізованих країн.

«Майдан на захист людей з обмеженими можливостями» - це була б остання краплина. І оскільки я була інформаційним координатором Полтавського Євромайдану та прес-секретарем Полтавського Автомайдану, повірте, доволі швидко могла б зібрати людей на такий майдан. Керівництво школи для слабозорих дітей, де вчиться моя донька і ще більше 70 дітей з інвалідністю, не менше мене обурені вчинком Чередніченка. А асоціації інвалідів? Замість створення належних умов для гідного життя у суспільстві осіб з обмеженими можливостями – їх глибоко ображають.

Наша країна переживає часи війни. Багато людей повертаються з «гарячих точок» інвалідами. Суспільство має вчитися толерантності, інакше у такого суспільства немає майбутнього. Захист тих, хто тією чи іншою мірою є слабшим за інших, є обов’язком кожної нормальної людини. А кожен випадок дискримінації за тією чи іншою ознакою має піддаватися найжорсткішому публічному осуду! Ми не маємо права мовчати і нічого не робити і не маємо права допустити моральної деградації суспільства!

Президенте! Захистіть людей від дискримінації! Захистіть людей від Чередніченка та подібних випадків з боку інших осіб! Це – Ваш обов’язок!

Вікторія Родичева

Зазначимо, після такого звернення полтавки до Президента, Чередніченко спробував вибачитися на своїй сторінці.

- Для тех пары немногих, кто считает, что Чередниченко "извинился". Этот человек ничего не понял. Человек без моральных принципов и не может понять.
Я не только за свою дочь стою, у неё как раз всё хорошо. И она как раз из тех талантливых детей, о которых Чередниченко говорит, что нужно писать. Будущая наша паралимпийская чемпионка! Верю в это!
Я стою сейчас за тех, кто не может постоять сам за себя. За тех, кому и так от судьбы досталось немало.
Чего только в своем посте неприплел Чередниченко. По каждому из того, что он написал, могла бы дать "ответку", но не хочу! Не хочу, как он, смешивать всё в одном наборе.
Дело касается моральных принципов. Дискриминации людей с ограниченными возможностями. И в отношении этих людей Чередниченко как раз написал, что думает. И потом еще повторил. И он даже не в состоянии понять, в чем суть возмущения общества в данном случае, -
Вікторія Родичева коментує вибачення Чередніченка.

Звертаємо увагу Петра Олексійовича на представника його політичної партії в Полтавській міській раді. Громада міста Полтави вважає за недостойне перебування Сергія Чередніченка на обійманій ним посаді. З огляду на хворобу депутата (встановлений у 2008 році діагноз шизофренія) розуміємо, що Чередніченко не контролює своїх слів і мотивів учинків.

Зазначимо, «Останній Бастіон» звернувся до правоохоронних органів стосовно Сергія Чередніченка. БІЛЬШЕ ТУТ.

Нагадаємо, у Сергія Чередніченка, депутата Полтавської міськради від партії «БПП» сталося погіршення психічного стану під час засідання комісії з питань підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

вибір редакції
Читайте також:
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
вчора, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
вчора, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46