​Полтавська громада й депутати запобігли проведенню корупційного тендеру «Укргазвидобування»

ПОЛТАВА
07.06.2016, 13:48

Кількасот представників «Останнього Бастіону», зокрема мешканців Сенчі, змусили депутатський корпус Полтавської обласної ради звернутися до Кабміну щодо скасування тендеру ПАТ «Украгзвидобування» на закупівлю послуг з проведення операцій гідророзриву пластів у Полтавській області через його непрозорість.

У результаті активної громадських діячів, сотень полтавців і депутатів «Укргазвидобування» оголосило проведення процедури тендеру 14 червня, а не 6 червня, як було раніше. Зміна кінцевої дати подачі документів і почату тендеру дозволить фаховим газовидобувним компаніям підготувати необхідний пакет документів для участі у процедурі.


Нагадаємо, у травні цього року «Укргазвидобування» оголосило про тендер на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзривів пласту в обхід системи публічних електронних закупівель ProZorro. Вартість таких операцій в річному плані складає 540 000 000 грн, – прокоментував в ефірі телеканалу NewsOne Геннадій Сікалов, фахівець з енергетичної галузі, директор «Полтаванафтогазгеології».

За його словами, крім того, що тендер був оголошений без дотримання вимог законодавства України про публічні і державні закупівлі, він був протиправним з точки зору природоохоронного законодавства і мав ознаки корупційної складової.

БІЛЬШЕ: Керівництво «Укргазвидобування» не довіряє само собі – Романюк

Експерт розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.

Геннадій Сікалов стурбований тим, що керівництво державної компанії в порушення процедури відкритих торгів провело переговори з вибірковими потенційними учасниками майбутньої закупівлі. На користь цього свідчить і той факт, що ВАТ «Укргазвидобування» як державна компанія не зареєструвала оголошення про тендер в системі державних закупівель ProZorro, а на підготовку технічно складних тендерних пропозицій потенційних учасників дали тільки 16 робочих днів (кінцевий термін подачі документів раніше закінчувався 6 червня 2016 року).

В ТЕМУ: «Укргазвидобування» – корупційна енергетика на межі «сюру»

Варто зазначити, що про конкурс стало відомо 19 травня, а вже наступного дня глава «Укргазвидобування» Прохоренко похвалився в Facebook про те, що вже обговорив тендер з 11 світовими компаніями. При цьому, докладної документації по тендеру досі ніде немає, а керівництво компанії зазначило, що не довіряє собі, тим паче, коли мова йде про гідророзриви пласту.


Також Геннадій Сікалов зазначив, що святкувати перемогу мешканцям Полтавщини поки що зарано, бо «Укргазвидобування» досі не оголосило, що тендер заведено під процедуру ProZorro. Через це в діях керівницвта компанії ще може бути наявність корупційної складової. 

Читайте також:
Громадські слухання щодо розроблення Генерального плану розвитку відбулися у Бутенківській об'єднаній територіальній громаді.
вчора, 09:25
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
17 лютого, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05